دیار عالمان

تمام ساختمان های جدید باید به بستر فیبر نوری مجهز شوند

کدخبر: 53786
فروردین ۳۱, ۱۳۹۶ در ساعت ۲:۵۸ ق.ظ

به گزارش دیار عالمان [1]، رئیس اداره مخابرات شهرستان گلپایگان گفت : تمام ساخت و ساز های جدید ضمن انجام سیم کشی ساختمان، باید بستر لازم برای فیبر نوری را نیز فراهم کنند.

مهدی یوسفی در گفت و گو با خبرنگار دیار عالمان تصریح کرد : برای توسعه تکنولوژی FTH علاوه بر اقدامات مناسب از سوی مخابرات، مشترکان خانگی نیز باید بستر های لازم و مناسب برای این امر را مهیا کنند.

وی اظهار کرد : باید اقدام های مشترک بین نظام مهندسی و صنف سیم کشی داخلی ساختمان برای سرعت بخشیدن در این امر انجام شود.

رئیس اداره مخابرات شهرستان گلپایگان اضافه کرد: با صحبت هایی که در این زمینه با این افراد از سوی اداره مخابرات انجام شده، امیدواریم هر چه زودتر شاهد بستر سازی های مناسب باشیم.

یوسفی با اشاره به اینکه فیبر یک شیشه نرم و قابل انعطاف است گفت : بستر فراهم شده برای این امر از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه یک فیبر تا ۲۰ برابر قطرش قابلیت انحنا دارد عنوان کرد : انحنا دادن بیشتر باعث آسیب دیدن و افت بسیار شدید آن می شود.

رئیس اداره مخابرات شهرستان گلپایگان گفت : امیدواریم با توجه به افزایش روز افزون نیاز های اینترنت، بتوانیم سرعت قابل قبولی را در آینده به مردم عزیز شهرستان ارائه دهیم.

یوسفی اذعان کرد : انتظار استقبال چندانی در ابتدای راه اندازی این طرح از سوی مشترکان شهرستان نداریم.

وی با بیان اینکه اینترنت امروزی ما در آینده جوابگوی نیاز های مشترکان نیست عنوان کرد : انتظار داریم در پنج سال آینده تکنولوژی FTH جایگاه خود را در سطح شهرستان پیدا کند.

[2]


[1] دیار عالمان: http://www.diarealeman.ir

[2] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/04/IMG_1400.jpg