• کدخبر: 53909
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۳۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۷
  • چاپ خبــر

همکارى و سرمایه گذارى مشترک با عراق در تمامی حوزه هاى پزشکى/ شرکت در انتخابات براى ما حجت شرعى است

وزیر بهداشت با بیان اینکه شرکت در انتخابات حجت شرعى است، گفت: با عراق در تمامی حوزه های پزشکی همکاری خواهیم داشت.

به گزارش دیار عالمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید حسن قاضى زاده هاشمى وزیر بهداشت در حاشیه هجدهمین همایش آموزش پزشکى و جشنواره آموزشى شهید مطهرى که در سالن همایش هاى رازى برگزار شد،در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انتخابات فرصت بسیار ارزشمندى براى همه ملت ها به ویژه مردم ایران است، گفت: ما با انقلاب اسلامى نظام شاهنشاهى را به نظام مردم سالارى تغییر دادیم و انتخابات فرصتى است که تمام ایرانیان باید از آن بهترین استفاده را کنند.

وى ادامه داد: در وهله اول حضور مهم است زیرا حضور یکپارچه موجب انتخاب دولت مقتدرى مى‌شود که در منطقه و جهان از منافع ما حداکثر استفاده، پشتیبانى و حمایت را داشته باشد و از طرفى سرنوشت کشور که سرنوشت انقلاب است، رقم مى خورد.

هاشمى عنوان کرد: امیدواریم با استعانت خدا و مردم ضمن توجه به تجربه اى که در گذشته دارند، بهترین انتخاب را کنند چراکه انتخابات رئیس جمهور انتخابى است که  هر کسی به ویژه ما مسلمانان باید براى آن حجت شرعى داشته باشیم.

هاشمى تاکید کرد: امیدواریم مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مردم در انتخابات حضور گسترده داشته و انتخاب شایسته اى براى تمدن کهن ایران و انقلاب اسلامى آن گونه که شایسته کشور است، رقم زده شود.

وزیر بهداشت با اشاره به سفر عراق گفت: این سفر به منظور شرکت در نمایشگاه دارو و تجهیزات پزشکى بود که در عراق برگزار مى شود و حضور ما در این نمایشگاه به نظر من قابل قبول بود اما عالى نبود زیرا اعتقاد دارم توانمندى هاى بخش خصوصى ما بیش از آن چه که ما در این نمایشگاه شاهد بودیم، است.

وى با بیان اینکه مابه طور کلى براى تعریف روابط گسترده با وزارت بهداشت عراق به این کشور سفر کردیم، افزود: در همه زمینه ها اعم از بهداشت، درمان، آموزش، پژوهش و سرمایه گذارى مشترک که بتواند موجب استحکام روابط طرفین شود به عراق سفر کردیم.

هاشمى تصریح کرد: ما در چند سال گذشته به دوستانمان در عراق کمک هاى زیادى کردیم و این کمک ها  تا زمانى که از ما بخواهند مستمر خواهد بود علاوه بر این مساله  علاقه مندى آن ها به طب و دانش و معارف جامعه پزشکى ما زیاد است.

وزیر بهداشت عنوان کرد: مردم عراق توانمندى هاى زیادى داشته و افراد با استعدادى هستند همچنین تاریخ غنى در حوزه پزشکى دارند و امیدواریم همه کشورهاى اسلامى به دوران اوج خود بازگردند.

هاشمى با اشاره به هجدهمین همایش آموزش پزشکى گفت: امروز دانشگاه هاى علوم پزشکى به ویژه آن دانشگاه هایی که نوآورى و دستاوردى در حوزه آموزشى داشتند، ثمره زحمات یکساله خود را دیدند و برنامه هاى سال بعد در حوزه آموزش را به تصویر مى کشند.

وى ادامه داد: در دانشگاه هاى علوم پزشکى با دانش، مهارت و مهمتر از آن با رفتار سر و کار داریم و خوشحال هستیم که امروز در مسیر خوبى قرار گرفته و برون داد آن در سال هاى آتى نه تنها موجب ارتقای علمی از نظر پزشکی در کشور مى شود بلکه ما را از نظر مهارتى و رفتارى در مسیر بهترى قرار مى دهد.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال یکى از خبرنگاران درباره دورنماى پژوهشى در علوم پزشکى کشور گفت: ما رشد خوبى در این حوزه داشتیم اما هرچه زمان مى گذرد رقابت سخت‌تر مى شود و در سه سال گذشته بیشترین رشد را در مقایسه با دانشگاه هاى غیر علوم پزشکى در کشور داشتیم.

هاشمى با بیان اینکه از نظر پژوهشى در منطقه رتبه یک و در جهان در جایگاه شانزدهم در علوم پزشکى قرار داریم، افزود: باید جایگاه بین المللى خود را ارتقا دهیم که البته کار دشوارى است و در سال هاى آینده تلاش کنیم در کنار ثروت و کار آفرینى براى استفاده از پژوهش در کنار شرکت هاى دانش بنیان جایگاه بهترى از نظر تولید علم در جهان کسب کنیم.

انتهای پیام/

درج دیدگاه