• کدخبر: 53979
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۱۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
  • چاپ خبــر

مردم نیامدند، دولت دست به دامن دانش آموزان شد!/ فضای بسته سخنرانی هم نتوانست کاهش مقبولیت روحانی را جبران کند+ تصاویر

تیم تبلیغاتی روحانی این روزها تصمیم گرفته است تمامی میتینگ های تبلغاتی رئیس جمهور را در فضای بسته برگزار کند تا راهکاری باشد برای رفع نگرانی عدم استقبال و مقبولیت روحانی در میان مردم. مساله ای که بازهم نتوانسته کاهش مقبولیت روحانی در میان جامعه را بپوشاند به نحوی که برای پر شدن سالن سخنرانی روحانی در کرمان دست به دامن دانش‌آموزان شده اند.

به گزارش دیار عالمان به نقل از رجانیوز؛تیم تبلیغاتی حسن روحانی این روزها تصمیم گرفته است تا تمامی میتینگ های روحانی را در فضای بسته و با ظرفیت محدود برگزار کند. علی رغم برخورداری رئیس جمهور مستقر از امکانات و امتیازات متفاوت نسبت به سایر نامزدها، انتظار می رفت تا همانند ادوار گذشته، شاهد برگزاری سخنرانی های پرشور تر و استقبال بهتری از روحانی باشیم. با این وجود کاهش مقبولیت روحانی در میان توده های جامعه موجب شده است تا مشاوران روحانی او را از حضور در جمع های مردمی منع کنند و تنها به انجام چند سخنرانی در مکان هایی با گنجایش محدود بسنده نمایند تا شاید به این نحو عدم استقبال از روحانی را جبران نمایند.

مهم‌ترین مساله‌ای که در حاشیه برگزاری انتخابات به چشم می آید، وضعیت متفاوت حسن روحانی نسبت به روسای جمهور مستقر در ادوار گذشته انتخابات است. حالتی که علاوه بر آشکار شدن انفعال روحانی در مناظرات، بیش از همه خود را در میتینگ های تبلیغاتی روحانی نمایان کرده است.

این روزها حسن روحانی به جای فراخواندن هواداران خود در فضاهای باز مانند میادین شهر و استادیوم های ورزشی که معمولا از سوی روسای جمهور مستقر برای میتینگ های خود انتخاب می شد، اما برخلاف معمول روحانی فضای بسته را برای تبلیغات انتخاباتی خود انتخاب کرده است تا به این شکل کاهش مقبولیت روحانی در جامعه کمتر به چشم آید.

Video Player

video_2017-04-30_16-07-11.mov | دانلود فیلم 

به نظر می رسد عدم حضور روحانی در فضای باز برای تبلیغات انتخاباتی، ناشی از این ترس است که استقبال کم رنگ باشد و فضای خالی باعث شود که ناکامی دولت در حفظ هواداران خود را بیش تر از قبل دیده شود. ترسی که چندان دوراز واقعیت نیست. این روزها حسن روحانی در حالی برای تبلیغات راهی استانهای کشور شده است که همین سالنهای بسته و با ظرفیت محدود نیز با تعطیلی مدارس و اردوهای دانش آموزی پر شده است.

از سوی دیگر عدم اقبال جامعه به روحانی و عدم تمایل انها برای حضور مجدد پای سخنرانی های روحانی و شنیدن وعده های تکراری باعث شده است تا با حضور اتوبوسی دانش آموزان نیز ظرفیت سالن ها تکمیل نشود. خالی ماندن سالن سخنرانی روحانی به حدی بوده است که عکاس ایسنا به عنوان یکی از اصلی ترین رسانه های حامی دولت نیز مجبور شده است تا با گرفتن کادرهای بسته از مراسم، استقبال سرد مراسم دیده نشود. البته این مساله بازهم نتوانسته مانع سانسور واقعیت شود و در برخی از عکس ها بازهم فضای خالی در سالن به چشم آید.

پیش از این در انتخابات ریاست جمهوری دهم، شاهد حضور جمع کثیری از حامیان رئیس دولت در میتینگ های انتخاباتی بودیم، به نحوی که به علت محدودیت ظرفیت فضاهای بسته، مکان هایی نظیر مصلی امام خمینی در تهران و میدان نقش جهان اصفهان برای تجمع حامیان احمدی‌نژاد انتخاب شده بود.

اگرچه حسن روحانی در انتخابات از همان حقوق و تکالیف سایر نامزد ها برخوردار است، اما نباید فراموش کرد که روحانی این دور به عنوان رئیس جمهور مستقر در میان جامعه نیز شناخته می شود و نه یک نامزد صرف انتخابات. پر شدن یک سالن ورزشی با ظرفیت محدود اگر برای یک نامزد ریاست جمهوری که برای اولین بار پا به عرصه انتخابات گذاشته است می تواند امیدوار کننده باشد، اما این مساله برای رئیس جمهوری که چهارسال ریاست دولت را برعهده داشته نه تنها امید بخش نیست، بلکه پیام روشنی برای حامیان روحانی دارد و باید بیش از قبل نگران آینده روحانی باشند.

درج دیدگاه

بایگانی

شهریور ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱