• کدخبر: 54027
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۳۱ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
  • چاپ خبــر

وقتی روحانی به جرم حمایت رئیسی از حقوق فرهنگیان از وی شکایت میکند/ چرا روحانی به جای شکایت از رئیسی از غارتگران صندوق ذخیره فرهنگیان شکایت نکرد؟

حال با وجود اینکه نمایندگان مجلس، دادستان و کارشناسان مختلف از فساد بزرگی که رقم آن از ۸هزار میلیارد تا ۱۲ هزار میلیارد گفته شده است صحبت کرده اند و حتی رئیس صندوق ذخیره فرهنگیان دستگیر شده است دولت نه تنها وارد این بحث نمیشود که به شکایت از حجت الاسلام رئیسی مبادرت میکند.

چندساعتی از پایان مناظرات سیاسی نمیگذرد که در آن سیدابراهیم رئیسی ضمن انتقاد از بی قانونی های صورت گرفته در صندوق فرهنگیان از حقوق از دست رفته آنها در دولت یازدهم انتقاد کرد اما بدون هیچ گونه پاسخ گویی از جانب دولتی ها با شکایت حسن روحانی رو به رو شد!
به گزارش دیار عالمان به نقل از رجانیوز، در دومین مناظره انتخاباتی سیدابراهیم رئیسی در خصوص تخلفات دولت یازدهم و بی توجهی به حقوق فرهنگیان گفت:« امروز فرهنگیان ما مشکلاتی دارند که باید کاندیدا‌ها بیایند و این مسائل را مطرح کنند لذا وقتی خبری می‌شنویم که صندوق فرهنگیان از سوی افرادی تا سقف ۸۸ هزار میلیارد تومان به یغما برده شده به نحوی که هر فرهنگی ۸ میلیون تا ۷۷ میلیون در این صندوق سهم دارد، لذا این مسئله به شدت فرهنگیان را عذاب می‌دهد که چگونه یک فرهنگی برای یک زندگی معمولی مشکل داشته باشد اما عده‌ای بیایند و صندوق ذخیره فرهنگیان را به یغما ببرند؟»
پیش از صحبت های وی، جهانگیری بدون اشاره به فساد هشت هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان گفته بود: «خوشبختانه در دولت یازدهم دریافتی حقوق فرهنگیان از متوسط یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید!»
حال با وجود اینکه نمایندگان مجلس، دادستان  و کارشناسان مختلف از فساد بزرگی که رقم آن از ۸هزار میلیارد تا ۱۲ هزار میلیارد گفته شده است صحبت کرده اند و حتی رئیس صندوق ذخیره فرهنگیان دستگیر شده است دولت نه تنها وارد این بحث نمیشود که به شکایت از حجت الاسلام رئیسی مبادرت میکند.
حال حسن روحانی در اقدامی عجیب به جای پاسخ گویی در خصوص حق ضایع شده از فرهنگیان به شکایت از سیدابراهیم رئیسی دست زده است و پای کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری را به این موضوع باز کرده است.
این درحالی است که روحانی و جهانگیری در مناظره نه تنها در مورد فساد در این صندوق پاسخگو نبودند که قبلا در اظهاراتی عجیب این بی قانونی را به دولت قبل منتسب کرده بودند.
گفتنی است دستگیری شهاب‌الدین غندالی رئیس صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت یازدهم نیز در خصوص همین پرونده انجام شده بود.
قبلا فانی وزیر وقت آموزش و پرورش در مراسم معارفه غندالی با اشاره به اینکه وی دارای سوابق درخشانی است، گفته بود: انتصاب وی در جهت تقویت و ارتقای بهره‌وری صندوق است!
جعفری دولت آبادی دادستان تهران در خصوص این فساد در دولت یازدهم گفته بود: «اگر فاش شود چه کسانی پشت پرده این وام‌ها و فساد بوده ‌اند، بی‌مبنا بودن برخی توجیهات روشن می‌شود و دادستانی پس از چند ماه سکوت از سوی مسؤولان مربوطه و حتی فرافکنی عده‌ای که فساد مربوط به آن را به دولت سابق نسبت دادند، با لحاظ محدودیت‌های قانونی در این پرونده اطلاع‌رسانی نموده است. وی اعلام کرد در این پرونده چهارنفر در بازداشت بسر می برند.»
امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفته بود:‌ با اتفاقاتی که در صندوق ذخیره فرهنگیان رخ داده است ۳۰ نفر، ۸ هزار میلیارد تومان را گرفته‌اند برخی ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان وام برای شرکت‌های صوری دریافت کرده‌اند، این افراد با پشتوانه یک چک وام‌های کلان گرفته‌اند و آن را برای ساخت‌و ساز اهداف شخصی خود هزینه کرده‌اند!
لازم به ذکر است سرمایه‌گذاران صندوق ذخیره فرهنگیان، خود فرهنگیان هستند که بیشتر از ۹۰ درصد جامعه حدود یک میلیون نفری فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که بر اساس گزارش‌ها ماهانه ۱۷ هزار تومان از حقوق آنها کسر می‌شده است اما دولت یازدهم با عزل فانی وزیر وقت آموزش و پرورش مانع استیضاح وی و مشخص شدن بسیاری از مسائل شده است.
مؤسسه‌ای که با هدف ارتقای معیشتی و رفاه فرهنگیان در ۲۱ سال پیش مصوب شد ، به رغم کسر مبلغی به صورت ماهانه از فیش حقوقی فرهنگیان، نه تنها هیچ‌گاه نتوانست طعم رفاه و ارتقای معیشتی را به معلمان بازگرداند بلکه در نهایت با بر ملا شدن برداشت‌های نا متعارف و پاداش‌های چند صد میلیونی به مدیر شرکت‌های مختلف ، سال‌ها پس انداز قشر فرهنگی را از بین برد و به هیچ عنوان دولتی ها حاضر به پاسخ گویی در این خصوص نیستند.

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱