• کدخبر: 54094
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۲۵ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۳
  • چاپ خبــر

سیدابراهیم رئیسی: آقای روحانی؛ سرمایه گذاری خارجی در دولت شما کمتر شده است و باز هم وعده به آینده میدهید/ اسناد کاهش سرمایه گذاری خارجی را در اینجا ببینید

دولت که در توجیه کارنامه ناکارآمد اقتصادی خود درمانده است، دست به آمارسازی زده است بی آنکه بداند آمارهای رسمی دولتی و جهانی خیلی زود دستان خالی آنها را نشان میدهد.

به گزارش دیار عالمان به نقل از رجانیوز ؛درحالی در سومین مناظره تلویزیونی روحانی اعلام کرد که رشد سرمایه گذاری در دولت وی بالاتر رفته است که آمارهای رسمی خلاف این موضوع را نشان میدهد.
رئیسی در انتقاد از نمایندگان وضع موجود گفته بود: «چهار سال کشور را به ناحق و ناروا معطل گذاشتید. آینده را حواله ندهید.آقای روحانی اشاره می‌کنند که در دولت بعد فلان کار را می‌کنیم، چرا در همین دولت این کار را نکردید؟ شما یکی از گلابی‌هایی که باید از برجام می‌چیدید سرمایه‌گذاری خارجی بود. سرمایه خارجی شما چقدر است؟سال ۹۵ کل سرمایه خارجی که جذب شده ۵۰۰ میلیون دلار بوده.آماری که ما داریم آن است که صادرات غیر نفتی ۱۰ درصد کاهش داشته است. آمارسازی که می‌کنید کار درستی نیست.»
به گزارش رجانیوز، جهانگیری در شرایطی در مناظره امروز اعلام کرد که سرمایه گذاری خارجی ۵ میلیارد دلاری سال گذشته ثبت شده که فریال مستوفی رئیس کمیسیون سرمایه گذاری خارجی اتاق بازرگانی در این خصوص گفته: براساس آمار بیان می‌شود که ۱۱ میلیارد و ۸۰۰۰ میلیون دلار جذب سرمایه‌گذاری در سال ۹۵ صورت گرفته است، اما واقعیت این است که از این رقم فقط یک و نیم میلیارد دلار عملیاتی شده است.
طبق آمار رسمی وزارت اقتصاد، نه تنها میزان سرمایه خارج شده از کشور، افزایش یافته بلکه جذب سرمایه گذاری خارجی نیز کاهش چشم گیری داشته است.
وضعیت ایران در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) بر اساس داده های آنکتاد نیز قابل توجه است.

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱