• کدخبر: 54334
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۸
  • چاپ خبــر
رئيس اداره دامپزشکی گلپایگان:

مردم فقط از مراکز دارای مجوز گوشت تهیه کنند

غفاری عنوان کرد: تمام قصابی های سطح شهرستان گلپایگان روزانه رصد شده و با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

به گزارش دیار عالمان، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گلپایگان با اشاره به شیوع تب کریمه کنگو اظهار کرد: مردم گوشت قرمز مورد نیاز خود را تنها از قصابی های دارای مجوز تهیه کرده و به مهر و لیبل روی گوشت توجه کنند.

مسعود غفاری در گفت و گو با خبرنگار دیار عالمان عنوان کرد: تمام قصابی های سطح شهرستان گلپایگان روزانه رصد شده و با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی بیان کرد: تیم هایی از طرف دامپزشکی به تمام مناطق شهرستان سرکشی کرده و با ذبح های غیر مجاز نیز برخورد می کنند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گلپایگان اضافه کرد: متخلفانی که اقدام به کشتار غیر مجاز دام می کنند با کمک دادگستری مورد پیگرد و برخورد قضایی قرار می گیرند.

غفاری با تأکید بر اینکه هر گونه کشتار دام خارج از کشتارگاه جایز نیست، گفت: ذبح های انجام شده توسط مردم به مناسبت های مختلف می تواند انتقال دهنده آلودگی و ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو باشد.

وی با اشاره به انجام ۱۴۷۴ مورد بازدید از قصابی های گلپایگان از طرف این سازمان در سال ۹۵، عنوان کرد: ۲۰۹ مورد مشکلات غیر بهداشتی در این بازدید ها شناسایی و در کارت بهداشت آن ها تذکر داده شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گلپایگان افزود: ۳۷ مورد از این میزان بازدید به علت تخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

غفاری با اشاره به اینکه قصاب تا ۷۲ ساعت بعد از ذبح، حق عرضه گوشت را دارد، بیان کرد: ۱۱۸۳ کیلو گرم گوشت غیر بهداشتی از قصابی ها در این زمینه در سال گذشته کشف شد.

وی همچنین عنوان کرد: علاوه بر ۶۲ مورد بازدید از کشتارگاه دام گلپایگان در سال گذشته، کارشناسی نیز در کشتارگاه قبل، حین و بعد از کشتار، دام را مورد ارزیابی قرار می دهد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گلپایگان اظهار کرد: تمام سلاخان و قصابان شهرستان در روز اول گزارش بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به صورت چهره به چهره آموزش داده شده اند.

غفاری اضافه کرد: پیامک هایی نیز در زمینه آموزش پیشگیری از تب کریمه کنگو تهیه شده و به مردم و مخصوصا گروه های در معرض خطر ارسال می شود.

انتهای پیام / دیار عالمان

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱