• کدخبر: 54475
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۰۸ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
  • چاپ خبــر
راهپیمایی روز جهانی قدس؛

شعارهایی که تا رسیدن به هدف فاصله‌ای ندارد

خروش و جوشش میلیونی مردم مؤمن و روزه دار قبل از نماز جمعه در روز قدس در تاریخ اسلام سرنوشت ساز بوده و این حضور پر شور مردم، مقدمات نابودی رژیم کودک کش اسرائیل را فراهم می کند.

به گزارش دیار عالمان، زیبا سامانی/ ملت ایران و همه مسلمانان جهان سال هاست که در جمعه آخر ماه مبارک رمضان اتحاد و انزجار خود علیه استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس را به رخ جهانیان می کشند.

زمانی که صهیونیست ها شعار ” مرزهای تو از نیل تا فرات ” را مطرح کردند، امام خمینی (ره) خطر توسعه طلبی اسرائیل در منطقه خاورمیانه را درک کرده و هدف اصلی اسرائیل را نابود کردن اسلام خواندند.

امام خمینی (ره) پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای اسرائیلی و در ۱۶ مرداد سال ۱۳۵۸، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز جهانی قدس نام گذاری کرده و از همه مسلمانان جهان خواست تا با راهپیمایی در این روز از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین دفاع کنند.

مسلمانان در روز جهانی قدس بعد از یک ماه روزه داری و با اتکا به تقوا و اراده به دست آمده در این مدت، برای آزادی قبله اول مسلمین قیام می کنند.

همان گونه که مسلمانان در شب های قدر با احیا و شب زنده داری خود را از بندگی غیر خدا رها می کنند، در روز قدس نیز از اسارت و بردگی استکبار و ابر قدرت های جهانی رهایی می یابند.

امروزه راهپیمایی روز جهانی قدس علاوه بر مسلمانان توسط دیگر ملت های آزادی خواه و صلح طلب نیز برگزار می شود و همه مسلمانان و غیر مسلمانان با همدلی، اشغالگری رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و فریاد آزادی قدس و فلسطین را سر می دهند.

اعتراض همگانی در این روز بر ضد اشغالگری رژیم صهیونیستی و سر دادن فریاد ” مرگ بر آمریکا ” و ” القدس لنا ” آزادی فلسطین را بیش از پیش نزدیک کرده است.

خروش و جوشش میلیونی مردم مؤمن و روزه دار قبل از نماز جمعه در روز قدس در تاریخ اسلام سرنوشت ساز بوده و این حضور پر شور مردم، مقدمات نابودی رژیم کودک کش اسرائیل را فراهم می کند.

ابتکار رهبر فقید انقلاب اسلامی امام خمینی (ره)، روز قدس را به نماد و تجلی گاه اتحاد و انسجام امت های اسلامی تبدیل کرده و تفکر ضد استعماری و ضد استکباری مسلمانان را بیش از پیش به رخ همگان می کشد.

راهپیمایی روز قدس و این گونه حرکت های مردمی بیش از پیش افکار عمومی را علیه رژیم صهیونیستی تقویت کرده و امروزه شاهد حمایت های بسیاری از ملت ها از مردم رنجیده و مظلوم فلسطین هستیم.

امسال نیز مردم مؤمن و انقلابی ایران همچون سال های گذشته و با پیروی از شعار ” اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود ” با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس و سر دادن شعار های ضد استکباری لرزه بر پیکره و اندام دشمن انداخته و فریاد های خود را به گوش کاخ نشینان آمریکا و اسرائیل می رسانند.

انتهای پیام / دیار عالمان/ی

درج دیدگاه

بایگانی

آذر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰