• کدخبر: 54696
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۲۳ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۴
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپايگان

لباس سپاه،نشان معنویت و آرامش است

حجت الاسلام علاءالدینی خطیب جمعه گلپایگان در جمع پاسداران گلپایگان اظهار داشت:سپاه در عمل ثابت کرده است که پیرو مکتب سرخ عاشوراست.

به گزارش دیار عالمان، امام جمعه گلپایگان گفت: لباس سپاه، نشان معنویت و آرامش است و یک مسئولیت سنگین ایجاد می کند، هرگاه گفتمان ها پررنگ شود باید عملکرد نیز پر رنگ شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد علاءالدینی در جلسه اخلاق و بصیرت که امروز در حسینیه سیدالشهداء ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان برگزار شد در بیان اهمیت گفتمان ایثار و شهادت اظهار کرد: امروز در هر نقطه ای صحبت از حماسه است ریشه ای در ۸ سال دفاع مقدس دارد.

وی افزود: گفتمان سپاه ،ایثار ،جهاد و شهادت است و سپاه در عمل ثابت کرده است که پیرو مکتب سرخ عاشوراست.

خطیب جمعه گلپایگان ،امام خمینی(ره) را طلایه دار بیداری اسلامی در منطقه و جهان نامید و گفت: امام خمینی(ره)در هدایت امت گامهای مهمی را برداشته اند و شعارها را در عمل تحقق بخشیدند و بیداری اسلامی که امروز در سطح منطقه و جهان شاهد آن هستیم به پشتوانه انقلاب اسلامی شکل گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین علاءالدینی با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) از ابتدا طوری انقلاب را ترسیم کردند که آرمانها و اهداف مشخص بود و آن نشان از ریشه دار بودن این نهضت در مکتب عاشورا دارد، تصریح کرد: انقلاب با شعار عزت خواهی و مبارزه با ظلم و فساد حرکت خود را شکل داد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی و جامعه اسلامی مأمور است نه تنها در مقابل مستکبران سکوت نکند بلکه راه ایستادگی ،مقاومت و مبارزه را پیش بگیرد.

امام جمعه شهرستان با یاداوری حوادث تروریستی اخیر تهران خاطر نشان کرد: حوادث اخیر تهران از جهتی تلخ بود ولی در این حوادث عظمت سپاه به جهان مخابره شد.

خطیب جمعه گلپایگان با بیان اینکه پاسداران، سربازان مکتب شهادت هستند و این را در حادثه تهران ثابت کردند، عنوان کرد: امروز می بایستی سپاه تقویت گردد ولی متاسفانه عده ای سعی دارند جایگاه سپاه و نهاده ای انقلابی را تضعیف نمایند،اما دست خدا بالای همه دستهاست آنها در تفکرات اشتباه خود منکوب خواهند شد.

حجت الاسلام علاءالدینی در خصوص تفکر استعماری جدایی دین از سیاست اظهار کرد: امروز علمای ما در خصوص ربا و مضرات آن برای فرد و اجتماع صحبت می کنند و هشدار می دهند،اما عده ای منحرف می گویند شما به بهشت و جهنم مردم کاری نداشته باشید و با دنیای مردم کاری نداشته باشید.

وی افزود: این افراد نه دنیای مردم را ساختند و نه برای آخرت آنها کاری کردند که همان تفکر جدایی دین از سیاست است  و این تفکر محکوم به شکست است.

خطیب جمعه گلپایگان با اشاره به غزوه بدر و جریان مبارزات صدر اسلام، به رویارویی دو تفکر نمی توانیم و می توانیم اشاره کرد و گفت: دوستداران انقلاب، امروز با روحیه جهادی و با تفکر می شود و می توانیم در حال پیشبرد اهداف انقلاب در جهان هستند و سکوت و آرامش آنان نشان از عمق تفکر ولایی و اسلامی است و نشأت گرفته از قدرت مستحکم و بنیان مرصوص ایشان است.

حجت الاسلام والمسلمین علاء الدینی در پایان خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی باید با بصیرت و هشیاری و شناخت اوضاع پیرامونی، نگذاشت عده ای با استفاده از ایجاد فضای غفلت و شبهات مسموم، اهداف شوم خود را دنبال کنند.

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱