• کدخبر: 54884
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۱۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
  • چاپ خبــر
دادستان گلپایگان خبر داد:

خرید احشام از روستاهای گلپایگان با اسکناس جعلی

علیان گفت: روستائیان به افراد شناخته شده احشام خود را بفروشند چرا که اخیرا افرادی اقدام به خرید از روستائیان خصوصا پیرمرد پیرزن ها و افرادی که تک راس دارند با اسکناس جعلی می کنند.

به گزارش دیار عالمان، دادستان گلپایگان از خرید از احشام روستاهای گلپایگان با اسکناس جعلی خبر داد.

نجفعلی علیان عصر دیروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهارکرد: روستائیان به افراد شناخته شده احشام خود را بفروشند چرا که اخیرا افرادی اقدام به خرید از روستائیان خصوصا پیرمرد پیرزن ها و افرادی که تک راس دارند با اسکناس جعلی می کنند.

وی با اشاره به نامعتبر بودن از خرید های فروشگاه های مجازی تصریح کرد: فقط از سایت های معتبر الکترونیکی افراد خرید کنند.

دادستان گلپایگان با تذکر به افرادی که عکس های شخصی نامتعارفی را در پروفایل خود قرار می دهند، خاطرنشان کرد: به راحتی این گونه عکس ها سرقت می شوند حتی اگر دارای پسورد باشند.

جنازه پیدا شده در زمین های روبه رو مسکن مهر، قتل عمد بود

علیان در ادامه گفت: جنازه پیدا شده در زمین های روبه رو مسکن مهر قتل عمد بود.

وی افزود: این فرد با ضربات چاقو در محل دیگر کشته و به این مکان انتقال داده شده بود.

دادستان گلپایگان از کشف دو پرونده مهم قتل عمد در سال گذشته خبر داد و گفت: یکی از این قتلها در سال ۹۲ و به صورت کاملا مرموزانه با انتشار گاز در منزل صورت گرفته بود که به خاطر طبیعی بودن ان حتی خسارت از بیمه نیز اخذ شده بود که همسر مقتول با اغفال مردی بیگانه اقدام به کشتن همسر خود کرده بود.

علیان از دستگیری فرد گلپایگانی که در تهران اقدام به قتل کرده بود در شهرستان در سال گذشته خبر داد و گفت: در برخورد با جرائم مهم ما حتی ثانیه ای درنگ نکردیم.

کشف سه فقره سرقت باندی احشام در شهرستان

دادستان گلپایگان از شناسایی سه فقره سرقت باندی از احشام در سال ۹۵ با اعضای بیش از چهار نفر خبر داد.

علیان خاطرنشان کرد: یکی از این پرونده ها متعلق به سال ۹۳ نیز که چوپان به همراه گله اش دزدیده شد مختومه شد.

وی با اشاره به این نکته که هیچ کدام از افراد دستگیر شده بومی نبودند و از خارج استان بودند عنوان کرد: این افراد به صورت گسترده در مناطق افراد سرقت می کردند.

بنگاه های معاملاتی اگر خرید و فروش اراضی ملی بکنند شریک جرم خواهند بود

دادستان گلپایگان با اشاره به تمرکز دادسرای گلپایگان در رابطه با حفظ اراضی ملی عنوان کرد: با توجه به مشخص بودن اراضی ملی در منطقه در صورتی که هر فرد یا بنگاهی اقدام به خرید و فروش این اراضی بکند مجرم و شریک جرم خواهد بود.

وی در ادامه گفت: مزرعه طلائی قسمت عمده اش اراضی ملی است و کسی اجازه خرید و فروش ندارد.

غیر مجاز بودن افرادی که بدون پروانه کسب در کنار رودخانه کوچه ری  اقدام به گرفتن ورودی می کنند 

علیان در ادامه با اشاره به اینکه اغلب زمین های منطقه کوچه ری متعلق به آب منطقه ای است ولی از افراد رفع تصرف نشده است بیان کرد: افرادی که بدون مجوز حتی در زمین های شخصی نزدیک سد کوچه ری اقدام به گرفتن ورودی کنند مرتکب کار غیر قانونی شده اند.

افزایش قابل توجه کشف و برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر در سال گذشته

دادستان گلپایگان با اشاره به برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر و مواد روان گردان در شهرستان تصریح کرد: برخورد با توزیع‌کنندگان مواد مخدر در الویت دادسرا بوده است و سال گذشته آمار کشفیات مواد مخدر نسبت به سال ماقبل آن افزایش قابل توجهی داشته است.

مراجعه ماهیانه ۱۰ هزار نفر به دادسرای گلپایگان

علیان در ادامه با اشاره به اینکه از ۲۰ هزار نفر مراجعه کننده به دادگستری گلپایگان حداقل ۱۰ هزار نفر به دادسرا مراجعه می کنند یاداور شد: در جهت ارتقای امنیت شهرستان با همکاری نیرو انتظامی تمرکز و اولویت ما در برخورد با جرائم مهم بوده است.

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹