• کدخبر: 55403
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۰۶ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۶
  • چاپ خبــر
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

گلپایگان ۵۹ امامزاده دارد

حجت الاسلام صادقی بیان کرد: در شهرستان گلپایگان ۳۸ بقعه متبرکه و ۵۹ امامزاده داریم که ۱۸ تن تنها در امامزاده ۱۷ تن مدفون هستند.

به گزارش دیار عالمان؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: استان اصفهان ۷۱۳ امامزاده و بقاع متبرکه دارد.

حجت الاسلام رضا صادقی شب گذشته در همایش امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان گلپایگان که در حسینه ناصربن علی برگزار شد اظهار کرد: در شهرستان گلپایگان ۳۸ بقعه متبرکه و ۵۹ امامزاده داریم که ۱۸ تن تنها در این مکان مدفون هستند.

وی با اشاره به این که در گلپایگان ۹۰۰ موقوفه داریم خاطرنشان کرد: ۲۲۰ موقوفه شهرستان انتفاعی مانند مساجد و حسینیه و تکایا هستند و ۶۸۰ موقوفه آن منفعتی هستند که اکثرا زراعتی هستند و به دلیل خشکسالی توان پرداخت مال الاجاره ندارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: اگر می بینیم امروز استان ۲۳ هزار شهید داربه خاطر تربیت یافتن این افراد در کنار این امامزادگان است.

حجت الاسلام صادقی با اشاره به مهجور واقع شدن قران در جامعه و کمی موقوفات برای این کتاب الهی عنوان کرد: زمانی وقف برای روضه خوانی و سیدالشهدا زیاد شد ولی برای قران وقف بسیار کم داریم.

وی با بیان این نکته که روحانیون و خیرین باید برای زیاد شدن موقوفه قران تبلیغ کنند، تصریح کرد: استان اصفهان بعد از قم اقدام به برگزاری کلاسهای قرآنی و حفظ قرآن به صورت مجازی کرده است و اکنون حدود هزار و ۵۰۰ نفر از طریق مجازی با آن کانون در ارتباط هستند و قرآن را حفظ می کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه گفت: وقف همیشه در جهت رفع نیاز های جامعه بوده است و زمانی با ساختن کاروانسراها و اب انبارها و حمام ها تاکنون برکات فراوانی را به جامعه رساندند.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی با اشاره به اینکه خیلی از مکان های گردشگری ما موقوفه است یاداور شد: این موقوفات هم شغل ایجاد می شود هم مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی هستند.

وی با اشاره اینکه امید داریم بتوانیم بقعه امامزاده ۱۷ تن را آزادسازی کنیم و ورودی آن را به فضای خیابان برسانیم عنوان کرد: سال جاری سه خانه در جهت توسعه این بقعه متبرکه آزاد سازی شد.

ادامه برنامه آیت الله محمد صادق حائری شیرازی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سابق شیراز به بیان سخنرانی پیرامون جایگاه دین و علم پرداخت.

درج دیدگاه

بایگانی

آذر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰