دیار عالمان

۶۰ درصد بودجه ۵ سال اخیر صرف عمران شهرگوگد شد

کدخبر: 56104
شهریور ۱, ۱۳۹۶ در ساعت ۵:۵۷ ب.ظ

به گزارش دیار عالمان؛ شهردار اسبق گوگد گفت: ۶۰ درصد بودجه ۵ سال اخیر صرف عمران شهر گوگد شد.

محمود اشرفی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: کل بودجه پنج و نیم ساله ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که ۴ میلیارد و ۴۵۰ تومان آن مستقیم صرف عمران شد.

وی با اشاره به این که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای تملک املاک و ۵۰۰ میلیون تومان برای فضای سبز هزینه شد عنوان کرد: اگر هزینه ها فضای سبز و تملک و عمران با هم در نظر گرفته شود به طور میانگین ۴۰ درصد صرف امور جاری و ۶۰ درصد در کارهای عمرانی صرف شده است.

۴۰ پروژه ریز و درشت در این چند سال انجام شد

شهردار اسبق گوگد با بیان اینکه ۴۰ پروژه ریز و درشت در این چند سال انجام شد تصریح کرد: موقعیت شهرداری گوگد مشکلاتی را از لحاظ مدیریت شهری داشت.

اشرفی با اشاره به اینکه بودجه شهرداری در سال ۹۰ مبلغ ۶۰۵ میلیون تومان بود و با سرانه ۱۱۲ هزار تومان برای هر شهروند با توجه به جمعیت ۶ هزار نفری بود خاطرنشان کرد: برای سال ۹۱ بودجه را یک میلیارد نوشتیک که با بالا آمدن سرانه فعالیت شهرداری در چرخه ای بیفتد که بتوان با یک سرعت بیشتر به حد نصابی برسیم.

وی با بیان اینکه در سال ۹۲ بودجه را یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نوشتیم تصریح کرد: در سال ۹۳ بودجه، یک میلیارد و ۷۰۰، در سال ۹۴، ۲ میلیارد و ۲۰۰ و در سال ۹۵، دو میلیارد و ۵۰۰ و در نهایت در سال ۹۶ بودجه دو میلیارد و ۷۵۰ نوشته شد.

شهر گوگد همچنان با معضل مهاجر فرستی دست و پنجه نرم می کند

شهردار اسبق گلپایگان با یاداوری اینکه در سال ۹۰ طبق مرکز آمار جمعیت ایران جمعیت گوگد ۶ هزار و ۸ نفر بود بیان کرد: طبق همین مرکز آمار جمعیت گوگد از ۶ هزار و ۸ به ۶ هزار و ۱۲ رسیده است که بیانگر این نکته است که شهر گوگد همچنان با معضل مهاجر فرستی دست و پنجه نرم می کند.

اشرفی با بیان اینکه پیش بینی های بودجه در سنوات گذشته همواره درست محقق می شد اظهار کرد: تنها در سال ۹۴ به دلیل موقعیت های بحرانی که از ناحیه تحریم ها وجود داشت بودجه شهر گوگد ۱۸ درصد کمتر محقق شد و در تمام این پنج سال بودجه فراتر از حد پیش بینی شده بود.

وی افزود: این نشان دهنده این است که شهرداری معادلاتی که پیرامون تعیین بودجه داشت از معادلات خود سربلند بیرون آمد.

شهردار اسبق گوگد یاداور شد: همان گونه که بودجه را طرح می کردیم سعی داشتیم در بحث های درامدی نیز وارد شویم و درامدها را نسبت به وضعیت اقتصادی شهروندان محاسبه کنیم.

سند راهبردی شهرستان (طرح استراتژیک شهرستان) در سال۹۵ نهائی شد

اشرفی با اشاره به اینکه سند راهبردی شهرستان (طرح استراتژیک شهرستان) در سال۹۵ نهائی شد، بیان کرد: این طرح با توجه به افق ۱۴۰۴ و طرح توسعه اقتصادی دوره پنجم و پیش بینی های دوره ششم، پنج ساله تنظیم شد.

وی ادامه داد: شهرداری گوگد با شخص شهردار ۴۰ نفر پرسنل دارد که ۱۲ نفر آن را نیروی اداری و مابقی خدماتی هستند.

شهردار اسبق گلپایگان با اشاره به اینکه در این پنج و نیم سال هیچ نیروی مازادی به سیستم شهرداری اضافه نشد، گفت:  ولی ۱۴ نیرو از سیستم تعدیل و ۱۴ نیرو اضافه شد.

اشرفی با بیان اینکه ۳۷ تاکسی شهری بهینه و نوسازی شده است و سه تاکسی دیگر در حال نوسازی است خاطرنشان کرد: در این چند سال دو واحد آژانس بانوان در شهر راه اندازی و در همایش فرصت های سرمایه گزاری کشوری شرکت کردیم.

وی با اشاره به اینکه در بخش امور حقوقی و قرار دادهای شهری کمیسیون ماده ۱۰۰ را قوی کردیم، تصریح کرد: این کار برای مهار کردن ساخت و سازهای بی رویه و احقاق حقوقه شهرداری از افرادی که بدون مجوز اقدام به ساخت و ساز کردن صورت گرفت.

شهردار اسبق گوگد افزود: در شهرداری حدود هفت کمیسیون همچون معاملات، فضای سبز، عمران، ماده ۱۰۰، بدوی و تجدید نظر، کمیسیون بند ۲۰ و ۱۴ ماده ۵۵ را  با نظارت شورا فعال کردیم.

اشرفی عنوان کرد: اتوماسیون اداری را راه اندازی و نرم افزار جامع شهرسازی و نوسازی و برای عوارض خودرویی و … را تعریف کردیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه ارتباطات از طریق اینترانت صورت می گیرد بیان کرد: بایگانی تجهیز شده و از ۱۰۰ هزار پرونده ۲ هزار عدد آن اسکن شده است.

صدور پرونده ما آمار قابل ملاحظه ای نداشت

شهردار اسبق گلپایگان با بیان اینکه در بخش شهرسازی اقدامات خوبی همچون سیستم جامع شهر سازی داشتیم اظهار کرد: صدور پرونده در شهر آمار قابل ملاحظه ای نداشته است.

اشرفی با اشاره به اینکه از سال ۹۱ تاکنون تنها ۱۱۸ فقره پروانه ساخت تجاری و مسکونی صادر شده گفت: این امار نسبت یه سنوات گذشته همچون ۸۱-۹۰ بسیار کم بوده است که می توانسته دلایلی همچون متوقف شدن برخی وام ها مقاوم سازی و به نوعی اشباع شدن شهر از مسکن مهر باشد.

وی با بیان اینکه از سال ۹۱ سیستم بایگانی الکترونیکی صورت گرفته افزود: نزدیک به دو سوم پرونده ها الکترونیکی شده و هزار پرونده دیگر نیز بهینه شده است.

آتش نشانی گوگد با یک ماشین آتش نشانی ۲۲ روستا را تحت پوشش دارد

شهردار اسبق گلپایگان عنوان کرد: آتش نشانی گوگد با یک ماشین آتش نشانی و تانکر آب ۲۲ روستا را تحت پوشش دارد و از امکانات درستی برخوردار نیست.

اشرفی افزود: ۵۸ مورد دامداری در این چند سال از شهر گوگد به خارج شهر منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه در این ۵ سال ۱۸ دستگاه وسیله شهرداری را بهینه کردیم گفت: شش دستگاه را فروختیم و تبدیل به احسن کردیم.

هشت درصد سهام شرکت بازیافت گلپایگان و خوانسار متعلق به شهرداری گوگد است

شهردار اسبق گلپایگان با اشاره به اینکه هشت درصد سهام شرکت بازیافت گلپایگان و خوانسار متعلق به شهرداری گوگد است خاطرنشان کرد: شرکت بازیافت پس از پیگیری های صورت گرفته سوله آن احداث شده است و انشالله پس از نصب نوار و نقاله ها شاهد راه اندازی ان هستیم.

اشرفی ادامه داد: ما برای اولین بار در شهر گوگد دستگاه مکانیزه جمع آوری زباله را آوردیم.

وی در مورد فضای سبز شهر تصریح کرد: ما حدود چهار یا پنج انشعاب آب شرب را از فضای سبز حذف کردیم و پارک لاله را از چاه آب چاه شهرداری تامین کردیم.

 این پنج سال به طور میانگین در هر سال ۵۵ فوتی داشتیم

شهردار اسبق گلپایگان عنوان کرد: این پنج سال به طور میانگین در هر سال ۵۵ فوتی داشتیم.

اشرفی با بیان اینکه اعتبارات دولتی محدود بوده است تصریح کرد: در سال ۹۵  شهرداری گوگد طی سه توافق نامه با مبلغ ۶۱۵ میلیون تومان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تنها ۱۷ میلیون دریافت کرد.

وی یاداور شد: از کل پروژه هایی که برای شهرداری گوگد رقم خورده و در بودجه تنظیم شده پروژه هایی چون توسعه پارک لاله ، محوطه سازی شهرداری، احداث بوستان در جوار بلوار شفا، احداث بوستان در جوار میدان بقیه الله تا امامزاده نیمه کاره مانده است.


[1] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/08/IMG_4536.jpg

[2] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/08/IMG_4550.jpg

[3] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/08/IMG_4557.jpg

[4] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/08/IMG_4581.jpg