• کدخبر: 56118
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۸ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱
  • چاپ خبــر
رئیس اسبق شورای شهرستان گلپایگان:

۲۴ میلیون اعتبار تخصیص یافته شورای شهرستان در چهار سال بود

فیروزی رئیس اسبق شورای شهرستان گفت: متاسفانه سیستم نظارتی ما در بالادست ضعیف است و کسی در این چند سال از ما نپرسید چقدر اعتبار دارید و کجا هزینه شد؟

به گزارش دیار عالمان؛ رئیس اسبق شورای شهرستان گلپایگان گفت: تنها ۲۴ میلیون اعتبار تخصیص یافته ما طی چهار سال بود.

علی فیروزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه سیستم نظارتی ما در بالادست ضعیف است و کسی در این چند سال از ما نپرسید چقدر اعتبار دارید و کجا هزینه شد؟

وی با اشاره به اینکه ۱۲۰ مصوبه تاکنون داشته ایم خاطرنشان کرد: شورای شهرستان تاکنون ۶۴ جلسه رسمی داشته است.

عضو سابق شورای شهر گلپایگان با بیان اینکه مصوبات شورای شهر با مصوبات شورای شهر ها متفاوت است عنوان کرد: یکی از مصوبات مصوبه بازیافت بود که شیرابه زباله ها در محل جمع آوری آن همچون بمب هسته ای برای شهرستان عمل می کرد.

رئیس اسبق شورای شهرستان گلپایگان با اشاره به پیگیری و مستند سازی تثبیت حقابه تصریح کرد:  اطلاعاتی جمع آورزش ده و تا حدودی  این مشکلات در حال محقق شدن است و سعی کردیم این موضوع را به صورت ویژه تر پیگیری کردیم.

 

فیروزی با بیان ضروریت پیگیری رهاسازی آب از محل سد جدید که حق رودخانه است عنوان کرد: این حق شهرستان است که این کار صورت بگیرد و ما این را از رئیس شورای بعدی نیز می خواهیم مطالبه گر باشند.

وی با بیان ضرورت پیگیری ایجاد صندوق توسعه کشاورزی در کلان کشور خاطرنشان کرد: کشاورزان ما قشر مظلومی هستند که از همه طرف تحت فشار هستند و مشکلاتی چون خشکسالی، بیماری های دامی چون تب برفکی، کاهش قیمت محصولات، نبود بازار عرضه و … را دارند.

سه چهارم روستاها از آب شرب تصفیه خانه احداثی بی بهره اند

رئیس اسبق شورای شهرستان گلپایگان اظهار کرد: تنها یک چهارم روستاها از آب تصفیه شده، تصفیه خانه احداثی استفاده می کنند.

فیروزی با اشاره به اینکه متاسفانه سختی آب سعید آباد بسیار بالاست بیان کرد: از ۵۲ روستا شهرستان تنها پنج یا شش روستا از آب تصفیه خانه استفاده می کنند و مابقی نیز سختی آب آنها بسیار بالاست.

وی افزود: گلپایگان، گوگد، نیوانین، شرکت زراعی زرنجان، شید آباد، کلوچان و اسفرجان منتفع هستند.

بیمارستان آیت الله گلپایگانی یک پتانسیل شهری است که تاکنون از آن استفاده نمی شد

رئیس اسبق شورای شهرستان گلپایگان گفت:بیمارستان آیت الله گلپایگانی یک پتانسیل شهری است که تاکنون از آن استفاده نمی شد.

فیروزی با اشاره به اینکه از این بیمارستان می شود به عنوان یک مرکز علمی و آموزشی در غرب استان از آن استفاده کرد خاطرنشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته و و جلساتی با وزیر وقت و بیت آیت الله گلپایگانی تصمیم گیری هایی در مورد این بیمارستان شد.

تا زمانی که نظام برنامه ریزی اصلاح نشود وضعیت روستاها اصلاح نمی شود 

عضو اسبق شورای شورای شهر بیان کرد: تا زمانی که نظام برنامه ریزی اصلاح نشود وضعیت روستاها اصلاح نمی شود.

فیروزی با اشاره به اینکه روستاها محل تولید ثروت هستند تصریح کرد: اگر اقتصاد مقاومتی می خواهیم باید به روستاها رسیدگی بیشتری بکنیم.

وی افزود: شهرها خودشان می توانند خود را اداره کنند.

نوسانات قانون ها شهرداری ها عامل اصلی تخلفات 

رئیس اسبق شورای شهرستان گلپایگان با اشاره به این نکته که قانون های شهرداری ها اکثرا مربوط به ۸۰ یا ۹۰ سال پیش هستند عنوان کرد: علت اصلی فسادهای مالی صورت گرفته در شهرداری ها نوسانات قوانین شهرداری است که متاسفانه راه فرار زیادی در آن تعریف شده است.

فیروزی با اشاره به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها تصریح کرد: در این ماده شهرداری ها می توانند از یک دوم تا سه برابر جریمه کنند.

وی با بیان اینکه اگر شوراها نظارت را تقویت کنند اغلب مشکلات حل خواهد شد یاداور شد: یکی از اختیاراتی که شهرداری ها دارند بحث پیمانکاری هاست که در آن حق برخی پیمانکاران ضایع می شود.

اگر ادارات و مسئولین نگاه سیاسی به امور نداشته بودند مشکل تعاملی نداشتیم

عضو اسبق شورای شهر گلپایگان با بیان اینکه تعاملات اکثر دستگاه های اجرائی با شورا خوب بود اظهار کرد: اگر ادارات و مسئولین نگاه سیاسی به امور نداشته بودند مشکل تعاملی نداشتیم.

فیروزی با یاداوری اینکه در برخی از جلسات رییس شورای شهرستان دعوت نمی‌شد عنوان کرد: در جلسه‌ای که با حضور مجمع نمایندگان استان تشکیل شده بود دعوت نداشتیم، در صورتی که جلسه هم محرمانه نبوده است، اگر نمی‌خواستند رییس شورای شهرستان را دعوت کنند حداقل یک عضو از این شورا را دعوت می‌کردند، زیرا نماینده مردم هستیم و با آنها ارتباط مستقیم داریم.

نظارت اگر نباشد بودجه درست مصرف نمی شود

رئیس اسبق شورای شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه در خواست هایی برای کمبود امکانات ورزشی را به رئیس اداره ورزش و جوانان کردیم و منجر به تخصیص اعتبار برای چمن ورزشگاه تختی شد مطرح کرد: متاسفانه چمن کیفیت لازم را ندارد و نظارت اگر نباشد بودجه حیف و میل می شود.

فیروزی با بیان پیگیری های صورت گرفته در زمینه تبدیل دانشکده مهندسی به دانشگاه گفت: کارهایی تاکنون صورت گرفته و زیر ساخت های لازم انجام شده است .

وی در مورد سند توسعه و گردشگری نیز افزود: طرح هایی نیز در ارائه شده و با روستاهایی که سنگ نگاره ۷ هزار ساله دارند جلساتی نیز گذاشته شده است.

 

درج دیدگاه