• کدخبر: 56135
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۱۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۳
  • چاپ خبــر
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس:

تیم اقتصادی دولت یازدهم از انسجام کافی برخوردار نبود

بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با اشاره به اینکه منابع و سرمایه های داخلی برای رسیدن به پیشبرد اهداف پنج ساله کافی نیست، عنوان کرد: ما منابع کافی برای ایجاد ۵ میلیون شغل نداریم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: تیم اقتصادی دولت یازدهم از انسجام کافی برخوردار نبود و باعث قفل شدن کارهای مختلف می شد.

علی بختیار در جلسه شورای اداری در گلزار شهدای گلپایگان برگزار شد، با تاکید بر لزوم انسجام و هماهنگی در بخش ها و ارکان های مختلف اظهار کرد: بخش های مختلف کشور همچون قوه قضائیه، مقننه و مسئولان حوزه دفاعی کشور نیز باید دست به دست هم برای پیشبرد اهداف کشور دهند.

وی با اشاره به اینکه اگر بخش های مختلف در مقابل یکدیگر قرار گیرند قطعا کشور نمی تواند در مسیر رسیدن به اهداف خود در چشم انداز ۱۴۰۴ که قدرت اول در منطقه چه از لحاظ اقتصادی و یا سیاسی و امنیتی قرار گیرد،  موفق باشد.

با چالش هایی همچون فقر و بیکاری در کشور مواجهیم

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با چالش هایی همچون فقر و بیکاری در کشور مواجهیم عنوان کرد: فضای مناسب سرمایه گزاری برای رفع بیکاری در کشور وجود ندارد.

بختیار با اشاره به اینکه یکی از بهترین نقاط قوت داشتن نیروی انسانی متخصص و آگاه و توانمند برای پیشرفت کشور است تصریح کرد: امروزه از نیروی انسانی در کشورها به عنوان سرمایه های عظیم یاد می کنند.

وی افزود: ما در کشور سرمایه نیروی انسانی خوبی داریم در صورتی که بتوانیم از آنها در جهت به کار گیری بخش های مختلف و اشتغال استفاده کنیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از معضلاتی که منشاء آسیب های اجتماعی در کشور شده و آمار طلاق، اعتیاد و سرقت را بالا برده است مشکل بیکاری است.

برای حل مشکل بیکاری باید در بخش های مختلف سرمایه گزاری صورت گیرد

بختیار خاطرنشان کرد: برای حل مشکل بیکاری باید در بخش های مختلف سرمایه گزاری صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه منابع و سرمایه های داخلی برای رسیدن به پیشبرد اهداف پنج ساله کافی نیست، عنوان کرد: ما منابع کافی برای ایجاد ۵ میلیون شغل نداریم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسیر کشور برای ورود سرمایه های خارجی در پسابرجام باید فراهم شود، تصریح کرد: سرمایه های سرگردان غیر دولتی که در بخش های غیر مولد وجود دارد باید با سیاست گزاری به بخش های مولد سوق داده شود.

بختیار یاداور شد: ما اگر حدود ۸۰۰ یا ۹۰۰ میلیارد دلار سرمایه گزاری در این پنج سال نیاز داشته باشیم باید ۶۰۰ یا ۷۰۰ میلیارد دلار آن از بخش خارجی تامین شود.

وی در زمینه قراردادها نفتی صورت گرفته اظهار کرد: یادداشت تفاهم هایی وجود دارد که ما در حد ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار بتوانیم در بخش نفت سرمایه گزاری کنیم و کشور را با سرمایه گزاری مناسب رو به جلو حرکت دهیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قصد داریم در پی این سرمایه گزاری در بخش های صنعت، کشاورزی، خدمات، گردشگری سرمایه کافی را به دنبالش فراهم کنیم.

امروزه متاسفانه بیشترین سود در قسمت توزیع و واسطه گری وجود دارد

بختیار با بیان اینکه ما نیز باید در شهرستان موانع را از جلوی پای صنعتگران و سرمایه گزاران برداریم، گفت: امروزه متاسفانه بیشترین سود در قسمت توزیع و واسطه گری وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه باید شرایط به گونه ای تغییر کند که یک سرمایه گزار بداند ادارات ما به دنبال رفع مشکل او هستند و نه سنگ انداز، تصریح کرد: افرادی که در کشور سرمایه گزاری و صنعت ایجاد کردند را باید بتوانیم در جهت  توسعه آنها، مصائب و مشکلاتشان را برطرف کنیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی افزود: شیوه مانع گزاری جلوی پای صنعتگر و سرمایه گزار باعث فرار سرمایه گزار خواهد شد و مشکل بیکاری حل نخواهد شد.

بختیار با اشاره به بحث هماهنگی و انسجام در کشور گفت: اصلاح طلبی که مخالف سلاح موشکی و اصول گرایی که مخالف برجام باشد در بینش سیاسی خود دچار مشکل است.

 ۱۵ هزار و ۵۰۰ مشترک اینترنت پر سرعت در شهرستان وجود دارد 

مهدی یوسفی در ادامه گفت: ۱۵ هزار و پانصد نفر در شهرستان مشترک اینترنت پرسرعت هستد.

رئیس اداره مخابرات شهرستان گلپایگان اظهار کرد: در حال حاضر کلیه سایت های ما که ۳۰ سایت بوده تغییر و تجهیز شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ سایت تجهیزات مربوط به ۴G دارد بیان کرد: بقیه سایت ها ۳G  و نسل دو هستند.

یوسفی با بیان اینکه در حال حاضر در گلپایگان و گوگد ۴G داریم افزود: تا پایان سال انشالله گلشهر و روستاهای دیگر نیز از این امکانات برخوردار می شوند.

رئیس اداره مخابرات شهرستان گلپایگان تصریح کرد: مهم ترین فیبر نوری، پروژه سه راه موته گلپایگان بود که با این پروژه از بن بست ارتباطی نجات پیدا خواهیم کرد.

وی در مورد فیبر ارتباطی گوگد به سعید آباد، گفت: سرویس دهی به روستاها به موازات فیبر ارتباطی گوگد به سعید آباد به پایان رسیده و به زودی زیر بار دیتا خواهد رفت.

یوسفی در خصوص آمار تلفن ثابت خبر داد: در حال حاضر ۴۵ هزار و ۵۰۰ مشترک تلفن ثابت در شهرستان وجود دارد.

رئیس اداره مخابرات شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه واگزاری تلفن ثابت در حال حاضر به کلیه مراکز به روز است، خاطرنشان کرد: متناسب با ساخت و سازها و تغییرات بافت شهری اقدامات لازم صورت گرفته است.

 

انتهای پیام دیار عالمان

 

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹