• کدخبر: 56239
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۷
  • چاپ خبــر

میدان دار تفرقه

مسئولان دچار اشتباهات محاسباتی نگردند و بدانند هر زمان راهی به غیر از آرمان های مقدس این انقلاب بپویند با سیلی مردم، این حامیان و حافظان اصلی نظام و انقلاب روبرو خواند شد لذا لباس های حزبی خود را از تن به در کنند و لباس خدمت به مردم عزیز بپوشند و آنچه در توان دارند برای حل مشکلات وگرفتاری های معیشتی و اقتصادی بگذارند

به گزارش دیار عالمان؛ به قلم رضا صادقی/ در نمازجمعه اخیر شهرستان گلپایگان و در آستانه هفته دولت، عالی ترین مقام دولتی شهرستان، در بین الصلاتین در سخنرانی خود به انتخاب آگاهانه اکثریت مردم غرب استان که به نامزد جبهه مردمی انقلاب اسلامی رای داده بودند، توهین کرد و فقط رای دهندگان به دولت حاضر را دارای شعور سیاسی خواند. حال باید توجه مخاطبان را به چند نکته جلب نماییم:
در شرایطی که مردم با مشکلات روزمره دست و پنجه نرم می کنند و اوضاع اقتصادی امان آنان را بریده است.در شرایطی که نفس کارخانجات و شهرک های صنعتی به شماره افتاده است و کارگران و سخت کوشان این عرصه روز و شب خود را با اضطراب و تشویش سر می کنند و به امید فردایی روشن امروز خاکستری خود را سپری می نمایند و هر روز به امید خبری تازه و امید بخش گوش به سخنان این مسئول و یادداشت های آن رسانه می سپارند. عده ای مبتلا به دنیا و راحت طلب، فارغ از مشکلات و سختی های معیشتی این روزهای مردم در هفته دولت پشت تریبون رسمی می روند و با توهین و ایجاد تشنج میدان دار تفرقه می شوند و عملکرد ضعیف و غیر قابل دفاع خود را با ایجاد اختلاف و دودستگی به سایه فراموشی می برند.
در حالیکه دغدغه دلسوزان و دوستداران ایران و مردم در این برهه زمانی خدمت است و تنها خدمت و هفته دولت فرصت مناسبی است تا مسئولین امر با ارائه گزارش وظایف محوله خود در گذشته و ارائه راهکار و برنامه برای آینده، دل مردم، این ولی نعمتان بی چون و چرای خود را شاد نمایند، آنوقت یکی پشت تریبون رسمی می رود و از جایگاه مردمی ترین نهاد اجتماعی یک شهر یعنی (م ن ج) ضمن نقض آشکار حقوق شهروندی، مردم را مورد بی احترامی قرار داده و عامل ایجاد اختلاف و دو دستگی می شود.
اما نکات قابل تاملی در این اقدام وقیحانه و تفرقه افکنانه وجود دارد که توجه به آنها ضروریست:
۱-اگر از تریبون مردمی ترین نهاد یک شهر به گستره وسیعی از مردم توهین شد و مسئول امر واکنش درخور و شایسته نشان نداد به یقین این نقض آشکار حریم مردم و حقوق مسلم آنان، به حفظ شان، محبوبیت و جایگاه این نهاد مقدس لطمات جبران ناپذیری وارد خواهد ساخت بطوریکه مردم در جایگاه خودشان نیز از شر جاهلان و عامدان در امان نخواهند بود فلذا عکس العمل صریح دلسوزان باعث دلگرمی مردم خواهد شد.
۲-اگر آقایان داعیه دار حقوق شهروندی هستند و مردم ولی نعمتان مسئولین هستند که هستند چرا حق گستره وسیعی از مردم را ضایع می کنند و انتخاب آگاهانه و مختارانه آنان را به باد نقد و توهین می گیرند.آیا اگر مردم از حق قانونی خود بهره بردند و به نامزد متبوع خود رای دادند باید منکوب شوند و مورد تحقیر قرار گیرند؟
۳-عالمان بی عمل بدانند انتخابات ۹۶ پایان یافت.رئیس دولت و اعضا بر مسند نشستند.امروز نوبت اقدام و عمل شما برای رفع معضلات و مشکلات بیشمار جامعه است. فرافکنی و دنبال مقصر گشتن برای ناکارآمدی خود دردی را دوا نخواهد کرد. به دنبال درمان باشید.
۴-اگر داعیه ای برای عقلانیت،فهم، شعور و تدبیر وجود دارد آن را در همدردی عملی با مستضعفان از طریق رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی به منصه ظهور رسانید.و الا ایجاد یک فضای حبابی و غیر واقعی و معطل گذاشتن کشور برای ۴سال دیگر شایسته نیست.
۵-مسئولان باید فرصت خدمت را قدر بدانند.که چنانچه مردم، مسئولی را دلسوز و خدوم بیابند خود بزرگترین پشتوانه و حامیش خواهند بود.لذا توهین به مردم و خوش رقصی برای حفظ این منصب فانی و زود گذر عاقبتی جز حقارت، ذلت و پشیمانی نخواهد داشت .
۶-این که به مردمی که مسئولانه خود را در سرنوشت کشور سهیم دانسته و با حضور در پای صندوق های رای آبرو و اقتدار ملی را اعتلا بخشیده اند توهین وبی احترامی گردد، نشان دهنده سطح پایین فهم فرد یا افرادی است که چشم خود را بر عقلانیت و حقایق بسته اند و تنها به منافع خود می اندیشند.
۷-در شرایطی که جامعه به دور از هر التهاب نیاز به آرامش دارد و این مشی مدتیست نه در رفتار رئیس دولت و نه در برخی دولتمردان دیده می شود. آیا دستانی پشت پرده وجود دارند که می خواهند جامعه را دچار التهاب سازند و راه دشمن بپویند؟
آقایان در پازل دشمن بازی نکنند و مردم، این سرمایه عظیم ملی را با توهین و وتحقیر به بهانه چند روز مسئولیت گذرای خود دچار زدگی ننمایند.
سخن آخر اینکه مسئولان دچار اشتباهات محاسباتی نگردند و بدانند هر زمان راهی به غیر از آرمان های مقدس این انقلاب بپویند با سیلی مردم، این حامیان و حافظان اصلی نظام و انقلاب روبرو خواند شد لذا لباس های حزبی خود را از تن به در کنند و لباس خدمت به مردم عزیز بپوشند و آنچه در توان دارند برای حل مشکلات وگرفتاری های معیشتی و اقتصادی بگذارند.

دراین کشور هر آنکه دلسوز و در مسیر اهداف و آرمان ها شد عزت و دوام دارد و هر آنکه راه غیر بپوید سرنوشتی جز ذلت،حقارت و طرد نخواهد داشت.

انتهای پیام/ دیارعالمان

نویسنده

نوشته شده توسط محمدحسين صادقي در شهریور ۸ام, ۱۳۹۶

جای بسی تاسف است که برخی اینقدر محتاطانه در دفاع از ارزشها و حقوق مردم کوتاهی می کنند.
اقدام انقلابی آقا.اقدام انقلابی! چرا باید یک نفر طلبه اصفهانی از حقوق مردم گلپایگان دفاع کند و خود مسئولین گلپایگانی سکوت کنند؟

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹