دیار عالمان

آغاز آموزش عالی پزشکی در گلپایگان نوید بخش تحولات بزرگ در منطقه است

کدخبر: 56359
شهریور ۱۳, ۱۳۹۶ در ساعت ۹:۴۲ ق.ظ

به گزارش دیار عالمان، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان گلپایگان با اشاره به ایجاد رشته پرستاری در این دانشگاه اظهار کرد: آغاز آموزش عالی پزشکی در این دانشگاه می تواند نوید بخش تغییر و تحولات بزرگی برای مردم شهرستان گلپایگان باشد.

دکتر حمیدرضا خدایی در نشست خبری و تشریح ظرفیت های آموزشی، فرهنگی، و پژوهشی واحد گلپایگان که ظهر امروز در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان برگزار شد، عنوان کرد: هم زمان با سفر وزیر علوم به گلپایگان در چند سال پیش و با توجه به خواسته مردم این شهرستان، مأموریتی با عنوان رشته های علوم پزشکی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد گلپایگان تعریف می شود.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بعد از این موضوع پیگیری های لازم را برای آوردن رشته های علوم پزشکی انجام داد ولی وزارت بهداشت آن زمان به این خواسته جواب مثبتی نداده و این موضوع به زمان دوره جدید نمایندگان مجلس رسید.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان گلپایگان گفت: بعد از پیگیری های انجام شده توسط نماینده مردم شهرستان، ما نیز تیمی از هیئت علمی رشته مربوطه را تشکیل داده و مراحل را آغاز کردیم.

خدایی مهم ترین مشکل موجود بر سر این راه را بحث هیئت علمی معرفی کرد و تشریح کرد: نیازمند این بودیم برای هیئت علمی دکتر پرستار یا فوق لیسانس پرستاری که مقیم شهرستان گلپایگان باشند پیدا کنیم که این کار بسیار دشواری بود.

وی با اشاره به اینکه برای این مسأله پرونده ۱۵۰ فارغ التحصیل کارشناسی ارشد پرستاری در استان اصفهان بررسی شد، بیان کرد: شش نفر از این تعداد با گرایش های مختلف پرستاری به این خواسته ما جواب مثبت داده و عضو هیئت علمی این دانشگاه شدند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان گلپایگان عنوان کرد: هم زمان با تشکیل هیئت علمی، بازرسان وزارت بهداشت در بازدید اول از دانشگاه و بیمارستان امام حسین(ع) گلپایگان بازدید کردند.

خدایی با اشاره به اینکه بازدید دوم نیز بلافاصله پس از ارسال اسامی انجام شد، گفت: طی این بازدید که در واقع بازدید نهایی به حساب می آمد، بازرسان به صورت مجزا با هیئت علمی جلسه تشکیل داده و در نهایت به این واحد دانشگاهی رشته پرستاری تعلق گرفت.

در صورت تأمین هیئت علمی رشته های دیگری نیز به این واحد اضافه خواهیم کرد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان گلپایگان به بیان محاسن اضافه شدن این رشته در شهرستان پرداخت و اظهار کرد: ورود رشته پرستاری می تواند زمینه ساز ورود رشته های دیگری نیز به شهرستان باشد؛ به شرط اینکه بتوانیم هیئت علمی مقیم این شهرستان را تأمین کنیم.

خدایی عنوان کرد: دو گرایش بهداشت و یک رشته تکنسین اتاق عمل در سازمان مرکزی ما در نظر گرفته شده که امیدواریم با تأمین هیئت علمی و پیگیری های مربوطه این رشته ها را وارد دانشگاه کنیم.

وی اضافه کرد: حضور شش نفر متخصص رشته پرستاری در طول هفته در این شهرستان یکی از حسن های این کار است و می تواند از نظر آموزش پزشکی در شهرستان پیشرفت ایجاد کند.

بیمارستان آیت الله العظمی گلپایگانی گوگد فعال تر می شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه در بازدید های صورت گرفته از بیمارستان آیت الله العظمی گلپایگانی گوگد نیز بازدید شد، گفت: برای بخش هایی از قسمت علوم پایه پرستاری این بیمارستان معرفی شده و قول های مساعدی نیز برای پا گرفتن این بیمارستان بعد از تأسیس رشته پرستاری داده شده است.

خدایی افزود: برای کارهای بالینی این رشته نیز بیمارستان امام حسین(ع) گلپایگان معرفی شده است.

وی با تأکید بر اینکه در آبان ماه نیز بازرسی دیگری صورت خواهد گرفت: تصریح کرد: وزارت بهداشت بسیار مقید بوده و اگر در بازرسی بعدی نتوانیم شرایط مطلوب این وزارت خانه را فراهم کنیم امکان دارد این رشته از ما گرفته شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان گلپایگان اظهار کرد: امیدواریم با پیگیری های مسئولان شهرستان و کمک خیرین و به وجود آوردن شرایط لازم بتوانیم این رشته را حفظ کنیم.

خدایی عنوان کرد: تعداد پذیرش دانشجو در رشته پرستاری در چارت وزارت بهداشت با توجه به هیئت علمی بین ۱۵ تا ۲۵ نفر است.

وی اضافه کرد: تعداد پذیرش دانشجو تصویب شده برای شهرستان گلپایگان ۲۵ نفر یعنی حداکثر تعداد در نظر گرفته شده برای آغاز یک رشته است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان گلپایگان اظهار کرد: حفظ این رشته در مرحله اول و افزودن رشته های دیگر در مرحله دوم هدفی است که این دانشگاه دنبال می کند و همه این اقدامات در جهت ایجاد تحول آموزش پزشکی در شهرستان و منطقه است‌.


[1] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/09/IMG_4888.jpg

[2] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/09/IMG_4894.jpg

[3] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/09/IMG_4898.jpg