• کدخبر: 56417
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۴۰ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
  • چاپ خبــر
در دهه ولايت در گلپايگان با حضور روحانيون انقلابي برگزار شد

همایش نقش روحانیت معاصر در عصر حاضر

در آستانه عید غدیر همایش روحانیون انقلابی گلپایگان با حضور آیت ا…علیدوست عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه در آستانه مقدسه هفده تن برگزار شد.

به گزارش دیار عالمان؛ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: روحانیت باید در فضای شبهه افکن فضای مجازی کار کند.

آیت الله ابوالقاسم علیدوست در همایش روحانیون انقلابی گلپایگان با موضوع نقش روحانیت  معاصر در عصر حاضر  که در حسینیه ناصربن علی آستانه مقدسه هفده تن شامگاه برگزار شد، ضمن تبریک دهه ولایت و امامت، با اشاره به روایتی به غبطه خوردن انبیاء و شهدا بر جایگاه علما، در توضیح این روایت از قول علامه طباطبایی مطالبی را بیان کردند.

وی در ادامه به رسالت روحانیت معاصر در عصر حاضر  اشاره کرد و گفت: نقش روحانیت امروز باید نسبت به گذشته موثرتر و پر رنگ تر باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه خاطرنشان کرد: اگر در گذشته می گفتیم باید با کتب ضلال و گمراه کننده مبارزه کرد و علما نیز در صدر مبارزان با آنها بودند و شبهات آنها  را پاسخ می دادند اما امروز باید بگوییم امواج ضلال و گمراه کننده باید در صدر مبارزه قرار گیرد.

آیت الله علیدوست با اشاره به اینکه امروز شبهات فضای مجازی جای کار بسیار دارد بیان کرد: امروز در دنیای حاضر ظرفیت های بی شماری برای ترویج اسلام ناب وجود دارد که می توان بهترین استفاده را ازآنها برد.

 

وی عصر امروز را عصر شبهه دانست و تصریح کرد: این نشان از پویایی عقلی و فکری جامعه است و باید تلاش کرد و این شبهات را به بهترین شکل پاسخ داد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان برخی آمارهای فضای مجازی و اینترنت عنوان کرد: نزدیک به یک بیست و پنج میلیونیم فضای مجازی محتوای مستهجن و شهوت آلود است و بقیه آن موضوعات علمی و عقلی است  که البته باید برای ترویج اسلام از این بستر سود برد.

آیت الله علیدوست درپایان به جایگاه وی‍ژه تشیع در جهان اشاره کرد و گفت:امروز ادیان مختلف و هر فردی که هر نوع اعتقادی به خدا دارد و به هر شکل و عقیده ای خدا را می پرستد به عقاید ،ادعیه و کتب اسلامی خصوصاً شیعه توجه دارد و این نشان از جایگاه خاص مذهب تشیع در جهان اسلام است.

منبع/ دیار عالمان

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱