• کدخبر: 56451
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۴ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۱۷
  • چاپ خبــر
رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان گلپایگان

نبود قانونی برای تعیین اجاره بها بازار مسکن را با هرج و مرج مواجه کرده است

نیکنامی رئیس اتحادیه مشاوران املاک گلپایگان عنوان کرد: اجاره بهای بالا و نبود توان پرداخت از طرف مستأجر و در نتیجه ایجاد تنش بین موجر و مستأجر باعث شده که مالکین تمایل خود را برای اجاره دادن منازل خود از دست بدهند.

به گزارش دیار عالمان؛ رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان گلپایگان اظهار کرد: متأسفانه در حال حاضر اجاره بها بدون وجود قانون مشخصی به صورت دلخواه و توسط مالک مشخص می شود که این موضوع هرج و مرج بازار مسکن را به دنبال داشته است.

نیکنامی در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار دیار عالمان با تأکید بر اینکه این مسأله به یک معضل بزرگ در تمام کشور تبدیل شده است، گفت: چنانچه بر اساس ارزیابی های کارشناسی و با توجه به ملاک هایی همچون محل قرار گیری ساختمان و کیفیت آن ساختمان ها نرخ گزاری شده و به اتحادیه ها اعلام شوند این مشکل تا حد زیادی حل خواهد شد.

وی یکی دیگر از مشکلات موجود در بازار مسکن گلپایگان را کاهش منازل اجاره ای دانست و بیان کرد: اجاره بهای بالا و نبود توان پرداخت از طرف مستأجر و در نتیجه ایجاد تنش بین موجر و مستأجر باعث شده که مالکین تمایل خود را برای اجاره دادن منازل خود از دست بدهند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان گلپایگان اضافه کرد: این موضوع باعث شده با وجودی که حجم خانه های خالی در گلپایگان زیاد است اما مالکین ترجیح می دهند که این منازل را خالی نگه داشته و از این رو مستأجران نیز برای تأمین خانه با مشکل مواجه هستند.

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱