دیار عالمان

هیات باید یزیدیان زمان را به مردم بشناساند

کدخبر: 56719
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶ در ساعت ۲:۳۰ ب.ظ

به گزارش دیار عالمان، رئیس شورای شهر گلپایگان گفت: یزید ۱۴۰۰ سال پیش دیگر وجود ندارد، هیات باید یزیدیان زمان را به مردم بشناساند.

احمد افتخاری در جلسه هماهنگی هیات های مذهبی گلپایگان که شامگاه دیشب برگزار شد اظهار کرد: هیاتیان باید با اعمال و رفتار خود دین مجسم برای مردم باشند.

وی با بیان اینکه باید با اعمال و رفتار خداپسندانه مردم را به دین دعوت کرد، مطرح کرد: هیات باید برای مردم خوراک فکری داشته باشد.

رئیس شورای شهر گلپایگان افزود: هیات باید معارف دین را با دلایل عقلی و نقلی به جوانان منتقل کند.

افتخاری عنوان کرد: همان طور که به فکر خوراک مهمانان در هیات هستیم باید برای خوراک فکری نیز برنامه داشته باشیم.

امکان آسیب بقعه ۱۷ تن بر اثر ارتعاشات صوتی و دهل زدن های پی در پی

عضو شورای شهر گلپایگان با توجه به دهل زدن های پی در پی در ایام محرم توسط هیاتیان از احتمال آسیب به این بنای تاریخی خبر داد.

طاهره خوشنویسان با بیان اینکه گنبد امامزاده ۱۷ تن یکی از بزرگترین گنبد های کشور و بنای تاریخی شهرستان است به پرهیز از استفاده از دهل در این آستانه هشدار داد.

وی در ادامه بیان کرد: قیام سیدالشهدا برای حفظ بندگان خدا از جهالت و ضلالت بود.

عضو شورای شهر گلپایگان با اشاره به اینکه کم کاری هیاتیان باعث می شود افرادی با افکار یزیدی بر سر حکومت بیایند، خاطرنشان کرد: چون حقیقت اسلام از هر متاعی گران بها تر است باید هر هیاتی با جایگاه فرهنگی خود ادامه دهنده راه سالار شهیدان و پاسدار درخت انقلاب و اسلام باشد.

خوشنویسان با بیان اینکه بیداری اسلامی در حال گسترش است مطرح کرد: همان طور که می دانید تکریم قران و مسجد آداب خاصی دارد که باید عزاداری ها و روضه های ما نیز با آداب صحیح باشد.

وی با اشاره به جایگاه فرهنگی مداحان و رسالت دینی و اجتماعی آنان عنوان کرد: روضه ها باید از منابع صحیح و معتبر قرائت شود.

عضو شورای شهر گلپایگان در ادامه به ادای فریضه نماز ظهر عاشورا در اول وقت تاکید کرد.

کربلای امروز ما در میانمار اتفاق می افتد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گفت: کربلای امروز ما در میانمار اتفاق می افتد.

حجت الاسلام والمسلمین یزدان بخش قاسمی با بیان اینکه باید یزیدیان زمان در هیات ها معرفی شوند، یاداور شد: ۴۰۰ هزار مسلمان حتی آب برای خوردن ندارند.

وی در ادامه پیشنهاد داد: عزاداران بهتر است به جای کلمه یاحسین روی طبل ها از مرگ بر امریکا و اسرائیل استفاده کنند چرا که کوبیدن بر روی این اسم موجب بی احترامی می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: مداحان و هیات ها با مراجعه به کافی نت یا ستاد تبلیغات اسم هیات و نام خود را در سامانه طوبی ثبت نمایند و از کانون مداحان و سازمان تبلیغات معرفی نامه دریافت کنند.

هیات ها برنامه حرکت خود را مکتوب به سازمان تبلیغات و نیروی انتظامی ارائه دهند

رئیس نیروی انتظامی گلپایگان گفت: هیات ها برنامه حرکت خود را مکتوب به سازمان تبلیغات و نیروی انتظامی ارائه دهند.

سرهنگ حسین بساطی در ادامه با بیان اینکه در ایام محرم و بازگشائی مدارس بیش از ۶ هزار نفر به شهر اضافه خواهند شد عنوان کرد: کنترل وضعیت امنیت شهر در این ایام سخت تر از گذشته است که مردم می توانند با اعلام به موقع اخبار و اطلاعات در حفظ امنیت شهر سهیم باشند.

انتهای پیام / دیار عالمان


[1] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/09/IMG_5017-1.jpg

[2] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/09/IMG_5021.jpg

[3] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/09/IMG_5022.jpg

[4] تصویر: http://diarealeman.ir/uploads/2017/09/IMG_5024.jpg