• کدخبر: 56733
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۴۶ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
  • چاپ خبــر

رئیس جدید دادگستری گلپایگان معرفی شد

در این آیین نجفعلی علیان دادستان شهرستان گلپایگان به سمت ریاست دادگستری گلپایگان منصوب و حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی وردنجانی رئیس دادگستری گلپایگان به عنوان رئیس دادگستری شهرستان نجف آباد منصوب شد.همچنین حجت الاسلام والمسلمین کیومرث امیرخانی به سمت دادستان شهرستان گلپایگان منصوب شد.

به گزارش دیار عالمان؛ معاون قضایی اداره کل دادگستری استان اصفهان گفت: اگر در جامعه عدالت رعایت نشود جامعه به جامعه مبدل می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی موسوی نژاد در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری گلپایگان با بیان اینکه رعایت عدالت جامعه را زنده نگه می دارد، اظهار کرد: مردم باید همان طور که هنگامی که سر بر بالین می گذارند احساس امنیت می کنند احساس عدالت نیز بکنند.

وی افزود: اگر یک نفر را بتوانیم با اجرای عدالت نجات دهیم همه جامعه را هدایت کردیم.

معاون قضایی اداره کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به وظیفه خطیر قاضی در جامعه تصریح کرد: قاضی که در محکمه می نشیند رئیسی جز خدا ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی نژاد با بیان اینکه قاضی باید در کنار استقلال تعامل نیز داشته باشد، عنوان کرد: قوه قضائیه تمام هم و غمش برای رضایت مردم است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در سایه اسلام و اجرای عدالت هم دنیا خود را آباد می کند و هم آخرت را بیان کرد: امروز در سایه اقتدار حاصل شده در این نظام تمام دنیا دست حیرت به دهان گرفتند.

سرپرست معاونت فرهنگی استان اصفهان با یاداوری اینکه نظام جمهوری اسلامی در مقابل تمام سلطه گران دنیا و استکبار جهانی ایستاده است گفت: اگر روزی ابر قدرت های شرق و غرب در مقابل هم بودند، امروز می بینیم یک طرف ایران اسلامی ما و در طرف دیگر کشورهای استکباری هستند که با توان توان این نظام تحت ولایت ولی فقیه جلوی آنها قد علم کرده است.

رسیدگی به ۴۷ هزار و ۹۰۰ پرونده طی دو سال در گلپایگان

رئیس اسبق دادگستری گلپایگان از وارد شدن ۴۷ هزار و ۲۷۹ پرونده طی این دوسال در دادگستری گلپایگان خبر داد و عنوان کرد: ۴۷ هزار و ۹۰۰ پرونده در این دو سال رسیدگی شده است که نشان از کاهش ۶۲۰ پرونده از مجموع پرونده های دادگستری گلپایگان دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین حسینی وردنجانی با بیان اینکه کار در دادگاه یکی از طاقت فرسا ترین مشاغل است و در کادر قضائی دادگاه گلپایگان نیز کمبود نیرو داریم، اظهار کرد: چارت مصوب ما ۱۰۰ کارمند اداری است که هم اکنون تنها با ۲۸ نفر دادگستری را اداره می کنیم.

وی با اشاره به اینکه سی نفر موجود باید کار ۷۰ نفر دیگر هم انجام دهند، مطرح کرد: ای کاش کسانی که در قوه مقننه و مجریه بودند چند روزی هم کار قضائی انجام داده بودند.

رئیس اسبق دادگستری گلپایگان با بیان اینکه ما در مجموعه قاطعیت قضائی را آمیخته با اخلاق قضائی می کنیم خاطرنشان کرد: باید ارباب رجوع تکریم شود، حتی اگر متهم باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی وردنجانی با اشاره به اینکه قوه قضائیه در انتخابات بی طرف بود تصریح کرد: در انتخابات به هیچ یکی از اعضای دادگستری اجازه سیاسی کاری ندادیم.

وی در پایان از صرف هزینه ۱۷۰ میلیون تومانی برای تعمیرات عمرانی دادگستری و تجهیزات خبر داد.

اگر بتوانیم به خوبی خدمتگزاری کنیم حدود ۵۰ درصد جرائم منتفی خواهد شد

رئیس جدید دادگستری گلپایگان گفت: اگر بتوانیم به خوبی در جامعه خدمتگزاری کنیم حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد جرائم منتفی خواهد شد.

نجفعلی علیان در ادامه مطرح کرد: در طول شش سال حضورم در گلپایگان در سمت دادستان این شهرستان، ۷۹هزار و ۳۹۹ پرونده وارد دادسرای گلپایگان شده است که از این تعداد به ۷۹ هزار و ۷۸۰ پرونده رسیدگی کردیم.

دادستان اسبق شهرستان افزود: هر قاضی در هر ماه به طور متوسط ۲۷۳ پرونده را مورد رسیدگی قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۰ تاکنون شهرستان گلپایگان توسعه چشمگیری را داشته است بیان کرد: کارهایی از جمله سدکوچری، معابر و…که اکثر آنها با حمایت های قضایی صورت گرفته است.

رئیس جدید دادگستری گلپایگان با بیان اینکه معتقدم انسان نمیتواند پاسخگوی خدمت رسانی در مدار غیرقانونی باشد، یاداور شد: قانون هرچه باشد باید اجرا شود.

علیان افزود: بر قامت افرادی که مرتکب جرائم خشن می شوند خطکش قانون می گذاریم

دادستان اسبق شهرستان با اشاره به اینکه در گلپایگان اختلافات خانوادگی زیاد است تصریح کرد: سعی کرده ایم در این پرونده ها جلوتر از شاکی حرکت نکنیم و همواره رصد میکنیم که مبادا اختلافات بالا بگیرد و جرم بیشتری رخ دهد.

وی با یاداوری اینکه کاهش جمعیت زندان را دنبال می کنیم گفت: در این چند سال اشتغال زندانیان را نیز دنبال کردیم که اکنون تعداد چشمگیری از زندانیان کار می کنند.

درج دیدگاه

بایگانی

مهر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰