• کدخبر: 56842
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۵۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
  • چاپ خبــر

مراسم تعویض پرچم گنبد امامزاده ۱۷ تن/ تصاویر

طبق حدیثی از امام حسن عسگری (ع) در این بقعه متبرکه ۱۷ تن از اولاد حضرت مرتضی دفن شده‌اند و چنانچه مسلمانی دسترسی به کربلا نداشته باشد و این هفده نفر را زیارت کند ،ثواب زیارت حرم امام حسین را در خواهد یافت.

به گزارش دیار عالمان، به مناسبت فرارسیدن ماه محرم آستان مقدس هفده تن طی مراسمی پرچم گنبد این امامزاده جلیل القدر را تعویض کرد.

افرادی که در این محل مدفون اند عبارتند از: امامزاده ابو الحسن فرزند امام حسن مجتبی (ع)، سلطان اسماعیل فرزند امام جعفر صادق (ع)، صالح و قاسم فرزندان جعفربن علی (ع)، عباس و حسین فرزندان حضرت موسی بن جعفر(ع)، شهربانو و حلیمه و صفورا دختران حضرت حضرت موسی بن جعفر (ع)، علی اکبربن علی بن حسین (ع)، محمد بن محسن بن علی بن حسین(ع)، محمود و محسن و عبدالله بن یحیی بن امام موسی الکاظم (ع)، موسی و مظفر فرزندان جعفر طیار، اسحق فرزند ابراهیم که مشخص نیست ابراهیم مزبور به کدام امام منتسب است.

طبق حدیثی از امام حسن عسگری (ع) در این بقعه متبرکه ۱۷ تن از اولاد حضرت مرتضی دفن شده‌اند و چنانچه مسلمانی دسترسی به کربلا نداشته باشد و این هفده نفر را زیارت کند ،ثواب زیارت حرم امام حسین را در خواهد یافت.

نویسنده

نوشته شده توسط اكبر سماءئى در مهر ۹ام, ۱۳۹۶

آقاى على اکبر جعفرى ، در یکى از پیامهایتان براى آخاله به خواهرزاده ات که در شوراى شهر گلپایگان کار میکند و فکر میکنید این شورا پیروزى داشته تبریک گفتید ، من اتفاقى نزد یکى از دوستانم که کارگر زحمت کشى است ولى باهوش و ادراک وبسیار دانا و انسانى است که به تمام معنى إنسان و در همه کارها ورفتارش خدا را ناظر اعمالش میبیند بودم ، دوستى من با این شخص نعمت بزرگى است چون از او یاد گرفتم که من هم مثل او خداوند را ناظر اعمالم بدانم وخطا نکنم ، ان دوست من در این مورد نظریه خودش را براى سایت آخاله نوشت ولى من به او گفتم که سایت آخاله فقط نظریات چند نفر ى که بیشتر برا آنها تبلیغات و خود نمائى است را منعکس میکند واین انعکاس نظریات در سایت آخاله فقط براى یک خوانواده مشخص وفامیل نزیکشان است ، ومن تصمیم گرفتم که من هم قسمتى از نظریات دوستم را اینجا منعکس کنم امیدوارم که صابون آخاله به تن این بخش نخورده باشد، آقاى جعفرى شما کلمات قصارى را هم برا خواهرزاده فرستادید که نمیدانم ایشان به آن مخصوصأ به شماره ٢ آن توجه کرده و اطلاع دارند که در شهردارى گلپایگان چه رشوه هائى رد و بدل میشود و چه حق و حقوقى با این رشوه ها توسط کارکنان شهردارى پایمال میشود؟
تعدادى از کارکنان شهردارى از کجا این همه ثروت را بدست آورده اند؟ مگر از ابتداى استخدام غیر از حقوق چى داشتند ؟ مگر از این حقوقها میتوان ثروت انچنانى پس انداز کرد ، اکثر آنها از خانواده هائى هستند که ارثیه اى نداشتند ویا اگر ارثیه کمى داشتند هم آنقدر نبود ه که بتوانند یک آپارتمان محقر بخرند!! پس این ثروتها جز از راه رشوه و دزدى نمیباشد؟ ، براى مثال پزشکى بود خدا نشناس ، در گلپایگان نداى ساخت یک بیمارستان بزرگ و مجهز را سر داد واز مردم خواست که او را در این راه یارى کنند ، تعدادى از مردم خیر خواه چندین جریب زمین مرغوب را در نزدیکى منبع آب شهر و شهردارى گلپایگان به نام او کردند و تعدادى هم براى ساخت آن کمکهاى مالى باو کردند، ولى بعد از مدتى آن پزشک نا أمین دور آن زمین را دیوار کشید وبا پول هدیه مردم براى خودش خانه بسیار بزرگ ویلائى ساخت ، ولى از آنجائیکه این کار براى او حرام بود نتوانست از آن کأخ باد آورده استفاده کند وجوانمرگ شد بعد از آن ارثیه اش به دخترش رسید واو هم با أنصاف تر از دکتر پدر شروع کرد به تفکیک کردن آن زمینهاى باد آورده وفروش آنها و در قسمتى هم ساخت آپارتمانهاى زیادى که با این کار به زمین هاى مجاور خود با کمک و همکارى شهردارى گلپایگان هم دخل و تصرف نموده ، آیا این دخل و تصرفهاى خانم اب…..وچشم پوشیهاى شهردارى بدون رشوه امکان پذیره ؟ آیا کارکنان شهردارى گلپایگان و اعضاى شوراى شهر و…….. از این خلافکاریها بى اطلاعند ؟ یا به قول دوستم همگى در یه بادیه آبدوغ خیارشونا میخورن؟ آیا تو اى مشدعلى اکبر تو هم این کارها را براى شورا پیروزى میدونى و به آونا تبریک میگى؟ نکنه تو هم …..؟

درج دیدگاه

بایگانی

شهریور ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱