دیار عالمان

ممنوعیت حضور احشام در دسته های عزاداری گلپایگان

کدخبر: 56951
مهر ۴, ۱۳۹۶ در ساعت ۴:۵۸ ب.ظ

به گزارش دیار عالمان؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی گلپایگان عنوان کرد: حضور احشام در خیابان ها و کاروان های عزاداری ممنوع است.

حجت الاسلام والمسلمین یزدان بخش قاسمی در گفت و گو با دیار عالمان اظهار کرد: سالهای گذشته سوابقی را شاهد بودیم که احشامی چون اسب و شتر صدمه هایی را به افراد حاضر در خیابان زده بودند.

وی با بیان اینکه ذبح حیوانات و نذورات در کشتارگاه صورت بگیرد و از سربریدن حیوانات در خیابان جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: در کشتارگاه شهرستان عمل ذبح صورت می گیرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گلپایگان در ادامه تصریح کرد: حرکت علم ها بدون هیات آنان یک حرکت غیر قانونی است.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی با اشاره به اینکه ورود علم در روز تاسوعا و عاشورا به حرم ۱۷ تن ممنوع است گفت: در صورت امکان باید استفاده از علم برای عزاداری در هیات ها کم شود چرا که موجب راه بندان و حق الناس است.

وی از هیات ها در خواست کرد: برنامه عزاداری و حرکت هیات ها به اداره تبلیغات اسلامی اعلام شود تا هماهنگی های لازم با نیروی انتظامی صورت گیرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گلپایگان یاداور شد: هر هیات سه تا پنج نفر به نیروی انتظامی به عنوان همیاران معرفی کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی از برگزاری آموزش مداحی در سالهای گذشته برای برادران خبر داد و افزود: امسال نیز بحث آموزش مداحی در خواهران با همکاری بسیج  را در نظر داریم.

وی با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا به طور متمرکز در ۱۷ تن برگزار خواهد شد به برگزاری نماز اول در روز عاشورا توصیه کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گلپایگان خاطرنشان کرد: هر هیاتی از هر نهادی بخواهد خدمتی بگیرد باید از اداره تبلیغات اسلامی مجوز داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی در پایان با اشاره به کم کردن منکرات در ایام محرم تصریح کرد: عزاداری مستحب است ولی تماشای عزاداری هیچ گونه استحبابی ندارد.

وی اضافه کرد: شایسته است که زن شیعه و مسلمان با حجاب مناسب در این مجالس شرکت کند.

انتهای پیام/ دیار عالمان