• کدخبر: 56960
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۶
  • چاپ خبــر
نویسنده کتاب کمی تا آخر دنیا:

تجربیات دفاع مقدس گنجینه پربهاء برای نسل امروز است

آقامحمدی نویسنده کتاب عطر دفاع و کمی تا آخر دنیا، به ضرورت نشر فرهنگ دفاع مقدس به عنوان گنجینه پربها برای نسل کنونی تاکید کرد.

به گزارش دیار عالمان؛ محمدرضا آقا محمدی نویسنده ی کتاب “کمی تا آخر دنیا” متولد سال ۱۳۴۴ منطقه گوگد شهر گلپایگان است که در تاریخ ۲۶/۱۰/۶۱ در سن ۱۶ سالگی به جبهه های جنگ حق علیه باطل رفت و به عضویت لشکر امام حسین(ع) به فرماندهی شهید حاج حسین خرازی در آمد.

وی از جمله بزرگ مردانی بود که در عملیات فتح خرمشهر شرکت داشت.

آقامحمدی که حدود ۶ ماه از حضورش در جبهه می‌گذشت در عملیات رمضان در تاریخ ۲۳/۰۴/۶۱ به اسارت رژیم بعثی عراق در آمد و حدود ۸ سال در پادگان اسراء موصل ۴ عراق بود.

خبرنگار دیار عالمان گفت و گویی مختصر داشت با این دلاور مرد عرصه هشت سال دفاع مقدس که در چند سال اخیر دو کتاب کمی تا آخر دنیا و عطر دفاع را به رشته تحریر دراورد.

نویسنده کتاب کمی تا آخر دنیا هدف از نگارش این کتاب را ترغیب رهبر معظم انقلاب برای مکتوب شدن خاطرات رزمنده ها دانست و گفت: در این کتاب خاطرات هشت سال اسارت خود را نوشته ام.

آقامحمدی تصریح کرد: این کتاب در ۲هزار و ۵۰۰ جلد در سال ۹۲ به چاپ رسید.

وی خاطرنشان کرد: زیباترین خاطره من در دوران اسارت حفظ قرآن در مدت ۶ ماه بود که به ترغیب مرحوم حاج آقای ابوترابی انجام دادم.

نویسنده کتاب عطر دفاع با بیان اینکه دومین کتاب من با عنوان عطر دفاع در سه فصل با موضوع تاریخ دفاع مقدس به چاپ رسیده است،  عنوان کرد: فصل اول این کتاب نگاه به ریشه ها و علل جنگ دارد و فصل دوم عملیات های مهم و سرنوشت ساز و فصل سوم پایان جنگ نگارش شده است.

آقامحمدی هدف نگارش این کتاب را آشنایی نسل جوان با تاریخ مصور دفاع مقدس بیان کرد.

وی در پایان به ضرورت نشر فرهنگ دفاع مقدس به عنوان گنجینه پربها برای نسل کنونی تاکید کرد.

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰