دیار عالمان

گلپایگان ۱۰ مهد کودک مجاز دارد

کدخبر: 57335
مهر ۱۶, ۱۳۹۶ در ساعت ۹:۱۸ ب.ظ

به گزارش دیار عالمان؛ رئیس اداره بهزیستی شهرستان گلپایگان گفت: ۱۰ مهد کودک در این شهرستان از اداره بهزیستی مجوز گرفته اند.

حسن مرادی در گفت و گو با خبرنگار دیار عالمان که به مناسبت هفته کودک انجام شد، اظهار کرد: بنابر قانون، برای تأسیس مهد کودک باید از سازمان بهزیستی مجوز گرفته شود ولی از آنجایی که آموزش و پرورش متولی اصلی آموزش کودکان است پروانه فعالیت پیش دبستانی و پیش طلایی ها از جانب این اداره نیز می تواند صادر شود.

وی عنوان کرد: سازمان بهزیستی برای صدور مجوز فعالیت مهد کودک ها بسیار حساس بوده و سخت گیرانه عمل می کند زیرا این مراکز با کودکان سر و کار دارند.

رئیس سازمان بهزیستی شهرستان گلپایگان با اشاره به شرایط تأسیس مهد کودک بیان کرد: سلامت جسمی و روحی صاحب امتیاز در درجه اول و گذراندن دوره های آموزشی خاص و ایمنی های داخلی و جانبی محل تأسیس مهد کودک از شرایط اولیه تأسیس مهد کودک است‌.

مرادی اشاره ای نیز به نرخ های مصوب نگهداری کودکان در مهد کودک های شهرستان گلپایگان کرد و گفت: برای گروه سنی شیرخوارگان( شش ماهه تا ۲۴ ماهه) به صورت تمام وقت مبلغ ۱۲۴ هزار تومان و به صورت نیمه وقت مبلغ ۹۲ هزار تومان و برای رده سنی نو پا( ۲۴ تا ۳۶ ماهگی) به صورت تمام وقت ۱۱۵ هزار تومان و نیمه وقت ۸۵ هزار تومان به تصویب رسیده است.

وی اضافه کرد: برای رده سنی نو باوه( ۳۶ تا ۷۲ ماهه) نیز به صورت تمام وقت مبلغ ۱۴۳ هزار تومان و نیمه وقت ۱۱۲ هزار تومان تعیین شده است که مهد کودک های ستاره دار می توانند ۱۰ درصد به این مبالغ اضافه کنند.

رئیس سازمان بهزیستی شهرستان گلپایگان نبود محل مناسب نگهداری کودک، عدم ایمنی و نبود آموزش های مناسب کودک را از مشکلات مهد کودک های غیر مجاز دانست و اظهار کرد: خانواده ها به خاطر صرف هزینه کمتر کودکان خود را به مراکز غیر معتبر و بدون مجوز نسپرده و قبل از ثبت نام به پروانه فعالیت آن مرکز توجه نمایند.

انتهای پیام/ دیار عالمان