• کدخبر: 57369
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۳۶ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
  • چاپ خبــر
رئیس پلیس گلپایگان خبر داد:

افزایش ۲۲۰ درصدی کشف مواد مخدر در شش ماهه اخیر گلپایگان

بساطی رئیس پلیس گلپایگان گفت: کمپین شهرستان بیشتر از ۴۰ تا ۴۵ نفر ظرفیت ندارد و برای نگه داری و سامان دهی معتادین با مشکلاتی مواجه هستیم.

به گزارش دیار عالمان؛ رئیس پلیس گلپایگان از افزایش ۲۲۰ درصدی کشف مواد مخدر در شش ماهه اخیر شهرستان گلپایگان خبر داد.

سرهنگ حسین بساطی در نشست خبری که امروز با اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد:هدف اصلی ما بخورد با توزیع کنندگان و از کار اندازی چرخه توزیع مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه حوزه مواد مخدر حوزه گسترده ای است، عنوان کرد: کمپین شهرستان بیشتر از ۴۰ تا ۴۵ نفر ظرفیت ندارد و برای نگه داری و سامان دهی معتادین با مشکلاتی مواجه هستیم.

رئیس نیروی انتظامی گلپایگان با اشاره به اینکه یکی از تکالیف مهمی که بر گردن نیروی انتظامی است تصادفات است، خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد تصادفات فوتی موتور سواران هستند که ۶۳ درصد آن بالای ۶۰ سال هستند.

بساطی در ادامه از کاهش هفت درصدی سرقت از ابتدای سال ۹۶ خبر داد و بیان کرد: در امسال به حمدالله شاهد سرقت های خشن نبودیم و توانستیم بیش از ۴۰ درصد سرقت منزل و ۴۲ درصد سرقت احشام را در شهرستان کاهش دهیم.

وی افزود: خوشبختانه در بخش سرقت مغازه با کاهش ۱۰۰ درصدی مواجه بودیم.

رئیس پلیس گلپایگان با بیان اینکه احساس امنیت از خود امنیت مهم تر است مطرح کرد: حضور میدانی پلیس در شهرستان فرصت جرم را از مجرمین گرفته است.

بساطی جامعه محوری را از اهداف نیروی انتظامی دانست و خاطرنشان کرد: اطلاع و ارتباط به موقع مردم با نیروی انتظامی تاکنون باعث موفقیت در بسیاری از پرونده های نیروی انتظامی بوده است.

وی در ادامه با اشاره به وظایف و سهیم سازی ارگان ها و سازمان ها در بحث تولید و امنیت یاداور شد: ارتباط با مساجد، محلات، و … به پیش بینی و پیشگیری جرم کمک می کند.

رئیس نیروی انتظامی گلپایگان در ادغامه از وضعیت مطلوب کاهش تصادفات در شهرستان خبر داد و گفت: در تصادفات فوتی سال ۹۷ ۷۲ درصد کاهش درون شهرستان داشتیم.

بساطی افزود: در تصادفات برون شهری نیز با کاهش ۵۳ درصدی مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه در حوزه فوریت های ۱۱۰ نزدیک به ۲۰ هزار تماس تلفنی داشتیم اظهار کرد: همکاران ما برای جرائم مهمه کمتر از هفت دقیقه در صحنه حاضر هستند، این در حالیست که این زمان در شهرهای بزرگ ۱۵ دقیقه است.

رئیس پلیس شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه در گلپایگان سرانه استفاده از فضای مجازی بسیار بالاست نسبت به کلاه برداری های پیامکی و اینترنتی همچون برنده شدن در سفر های زیارتی هشدار داد و از مردم در خواست کرد مراقب باشند به واسطه مسائل مذهبی آنان را به تطمیع  و در نهایت به اخاذی از آنان نپردازند.

بساطی خاطر نشان کرد: بیش از ۹۶ در صد از برخورد های پلیس فتا به نتیجه رسیده است.

وی در ادامه به آمادگی جذب پلیس افتخاری در شهرستان خبر داد و از مردم خواست در حوزه کالاهای قاچاق در صورت مطلع شدن در این گونه جرائم به نیروی انتظامی اعلام کنند.

رئیس نیروی انتظامی شهرستان در پایان با اشاره به آموزش های داده شده توسط نیروی انتظامی در اصناف و مدارس تصریح کرد: همکاران ما در حوزه اصناف پرخطر به خصوص طلافروشی ها و تامین تجهیزات حفاظتی در شهرستان اقدامات خوبی صورت داده اند.

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

شهریور ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰
۳۱