• کدخبر: 57420
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
  • چاپ خبــر
کارشناس مسائل سیاسی:

افزایش ۳۰ درصدی بودجه جاری دولت نشان از بی توجهی به اقتصاد مقاومتی است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در یک سال اخیر بودجه عمرانی و فرهنگی کاهش قابل ملاحظه ای داشته و در مقابل بودجه جاری دولت افزایش داشته است که نشان دهنده بی توجهی به اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش دیار عالمان؛ کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: افزایش ۳۰ درصدی بودجه جاری دولت نشان از بی توجهی به اقتصاد مقاومتی است.

حمید باقری بیان کرد: بودجه جاری دولت نه تنها در جهت اقتصاد مقاومتی کاهش نیافته بلکه ۳۰ درصد نیز نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

کارشناس سیاسی در ادامه نیز به افزایش ۳۰ درصدی کالای قاچاق در شش ماهه اخیر اشاره کرد و گفت: متاسفانه رویکرد دولت در مورد مسائل اقتصادی رویکرد سرمایه داری است.

وی اضافه کرد: در یک سال اخیر بودجه عمرانی و فرهنگی کاهش قابل ملاحظه ای داشته و در مقابل بودجه جاری دولت افزایش داشته است.

باقری با بیان اینکه مسائل اقتصادی به خودی خود حل نمی شوند، تصریح کرد: اگر فکری مبنایی بر آن صورت نگیرد دولت مجبور است از طریق فشار بر مردم آن را جبران کند.

کارشناس سیاسی با اشاره بر اینکه وعده های داده شده در سهام عدالت خاطرنشان کرد: دولت در رابطه با سهام عدالت با دریافت مقداری از همان سهام به دنبال درامد زایی و حل مشکلات مالی است.

وی در ادامه با یاداوری اینکه رهبر معظم انقلاب سال هاست که در رابطه با جنگ اقتصادی به عنوان آخرین تیر دشمن هشدار داده اند، عنوان کرد: ما باید به سرعت وارد فضای اقتصادی می شدیم ولی متاسفانه تاکنون کار مبنائی در رابطه با اقتصادی مقاومتی صورت نگرفته است.

باقری با اشاره به قرارداد هایی مثل توتال خاطرنشان کرد: دولت برای حل مسائل اقتصادی خود به دنبال تامین بودجه از طریق سرمایه گزار خارجی است که آنان نیز بدون گرفتن جیره و مواجب و باج برای ما کاری انجام نخواهند داد.

کارشناس سیاسی با بیان اینکه این گونه اقدامات نتیجه ای جز فشار بر روی مردم ندارد، افزود: امروز شاهد آن هستیم که مراسم اربعین به عنوان سفر معنوی و سیاسی ما، تبدیل به محل درامد برای دولت شده است.

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱