• کدخبر: 57618
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۲۳ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۸
  • چاپ خبــر
فرمانده ناحیه بسیج سپاه گلپایگان:

استفاده از اصول پدافند غیر عامل مؤثرترین راه برای کاهش صدمات وارده توسط دشمن است

فرمانده ناحیه بسیج سپاه گلپایگان گفت: لازم است پروژه هایی که قرار است در آینده اجرا شود، پروژه های در حال مطالعه و پروژه های در حال ساخت به اصول پدافند غیر عامل پایبند بوده و مواردی همچون پراکندگی، استتار، استحکام، جان پناه و همه موارد ایمنی را رعایت کنند.

به گزارش دیار عالمان؛ سرهنگ محمود فروزاد در مانور پدافند غیر عامل که صبح امروز در دبیرستان امام خمینی شهرستان گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: استفاده از اصول پدافند غیر عامل در زمانی که کشور ما با تهدیدات بسیاری روبه روست بهترین و مؤثرترین اقدام در کاهش تلفات و آسیب ها در زمان خطر به حساب می آید.

فرمانده ناحیه بسیج سپاه شهرستان گلپایگان گفت: بیشترین تهدیدات برای کشور ما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در قالب اختلاف افکنی میان قومیت های مختلف و ایجاد فتنه، تجاوز به خاک ایران و جنگ هشت ساله، محاصره اقتصادی و جنگ فرهنگی بوده و نیاز است تک تک مردم در برابر این حملات خود را مصون کنند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان پدافند غیر عامل در هشتم آبان ماه سال ۱۳۸۲ و به پیشنهاد جمعی از نخبگان نظامی و غیر نظامی و به دستور مقام معظم رهبری زیر نظر ستاد کل نیروهای مسلح شروع به کار کرد.

سرهنگ فروزاد با تأکید بر اینکه دشمن از راه های مختلف و به روز شده همچون تهدیدات اقتصادی، سیاسی، زیر ساختی، مخابراتی، فضای مجازی، حمل و نقل و… سعی دارد صدماتی را به ایران اسلامی وارد کند، عنوان کرد: نیاز است ما با استفاده از اصول پدافند غیر عامل جان نیروهای انسانی که مهمترین سرمایه هر کشوری است را حفظ کرده و روحیه نشاط و امیدواری را در جامعه ایجاد کنیم.

فرمانده ناحیه بسیج سپاه شهرستان گلپایگان با بیان اینکه سه مرحله در مبحث پدافند غیر عامل بسیار مهم است، گفت: لازم است پروژه هایی که قرار است در آینده اجرا شود، پروژه های در حال مطالعه و پروژه های در حال ساخت به اصول پدافند غیر عامل پایبند بوده و مواردی همچون پراکندگی، استتار، استحکام، جان پناه و همه موارد ایمنی را رعایت کنند.

وی اظهار کرد: مردم ما باید بدانند که ایران در عرصه های مختلف توانایی های زیادی دارد و دشمن به راحتی نمی تواند به کشور ما آسیب وارد کند.

سرهنگ فروزاد با تأکید بر اینکه طرح ها و شور و نشاط جوانان بزرگترین ذخیره و سرمایه هر کشوری است، تصریح کرد: ما با استفاده از ظرفیت های داخلی خود می توانیم بسیاری از مشکلات را از پیش رو برداریم همان طور که توانستیم در اوج تحریم ها صنایع موشکی و هسته ای خود را به حد اعلا برسانیم.

در این مدرسه زنگ پدافند غیر عامل نواخته و در انتهای برنامه مانور برگزار شد.

درج دیدگاه

بایگانی

آذر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰