• کدخبر: 57808
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۵۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
  • چاپ خبــر
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

آیین نامه اجرایی اشتغال روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر هفته آینده ابلاغ خواهد شد

ربیعی گفت: ماه گذشته آیین نامه اشتغال فراگیر ابلاغ شد و تلاش ما بر این است که دو واحد درصد منابع اشتغال فراگیر را ارزان تر تهیه کنیم.

به گزارش دیار عالمان؛ علی ربیعی در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گلپایگان و خوانسار که عصر امروز در فرمانداری گلپایگان برگزار شد، مطرح کرد: آیین نامه اجرایی اشتغال روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: ماه گذشته آیین نامه اشتغال فراگیر ابلاغ شد و تلاش ما بر این است که دو واحد درصد منابع اشتغال فراگیر را ارزان تر تهیه کنیم.

وی افزود: البته هزینه ها مطابق برنامه ها و رسته های اعلام شده صورت خواهد گرفت.

ربیعی از شروع عملیات ساخت درمانگاهی در غرب استان (خوانسار) خبر داد و بیان کرد: پیگیری بحث اورژانس اجتماعی در غرب استان و آمارهای شهرستان های خوانسار و گلپایگان نشان می دهد در سطح کشور این دو شهرستان از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این به این معنا است که سرمایه اجتماعی دو شهرستان سرمایه مناسبی است و آسیب های اجتماعی کمتری مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه رویکرد عمده دولت هدف گیری برای محو و محدود کردن فقر شدید است گفت: روی سوء تغذیه مادران و بچه هایی که این مشکل را دارند کار شده و وعده های غذایی گرم در بین آنان تعبیه می شود.

ربیعی با اشاره به اینکه در زمینه مسکن با مشکل و محدودیت روبه رو هستیم خاطرنشان کرد: خانواده هایی که دو معلول و بالاترهستند سعی کردیم مسکن مناسب برایشان فراهم شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: البته مددجویان کمیته امداد عملکرد مناسبی در بخش مسکن داشته اند که هرچند محدود بوده ولی به این دلیل که هدف گزاری شده بود اثربخش بود.

وی با یاداوری اینکه بین ۹ تا ۱۰ میلیون حاشیه نشین شهری تحت پوشش بیمه درمان قرار گرفتند تصریح کرد: خوشبختانه موفق شدیم فقر درمان را تا حدی کنترل کنیم.

ربیعی با بیان برنامه های اتخاذ شده در سال ۹۶ در دولت عنوان کرد: مددجویان را ۳/۲ درصد دریافتی آنها اضافه کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ترتیبی اتخاذ شده است که خانوار های چهار یا پنج نفره مددجو به همراه یارانه حداقل ۶۴۰ هزار تومان دریافت کنند، گفت: سعی ما بر این است که در برنامه کاهش فقر شدید و محدود کردن فقر مطلق حداقل دستمزدها را در بخشهای مددجویی به حداقل مزد نزدیک بکنیم.

وی افزود: قصد داریم با برنامه اشتغال روستایی و فراگیر و متصل کردن اینها برای توانمند شدن این قشر حداقل سالی ۲۰ درصد را از این چرخه خارج کنیم تا بتوانیم به افراد جدید خدمت رسانی کنیم.

درج دیدگاه