• کدخبر: 57814
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۸ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
  • چاپ خبــر
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان

نرخ بیکاری استان اصفهان به ۱۴ درصد رسید/ بیکاری در اصفهان بالاتر از متوسط کشوری است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، گفت: نرخ بیکاری اصفهان از متوسط نرخ بیکاری کشور که ۱۱/۷ درصد است، بالاتر است.

به گزارش دیار عالمان؛ محسن نیرومند، در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گلپایگان و خوانسار که عصر دیروز در فرمانداری گلپایگان برگزار شد، افزود: اصفهان دارای  پنج میلیون و ۱۲۰ هزار نفر جمعیت است که نرخ بیکاری در آن به ۱۴ درصد رسیده است.

این مسئول، افزود: نرخ بیکاری اصفهان از متوسط نرخ بیکاری کشوری، که ۱۱/۷ درصد است بالاتر است.

وی تصریح کرد: استان اصفهان، یک میلیون و ۱۰۰ هزار بیمه شده دارد که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر بیمه شده اجباری هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به اینکه ۶۴ درصد جمعیت استان را کارگران تشکیل می دهند، گفت: بنابراین اصفهان استانی کاملا کارگر و صنعتی است.

نیرومند با بیان اینکه نرخ بیکاری تحصیلکرده های استان هشت دهم درصد از متوسط نرخ بیکاری تحصیلکرده های کشوری بیشتر است عنوان کرد: نرخ بیکاری تحصیلکرده های استان اصفهان ۲۰/۸ دهم درصد است.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان اصفهان، در تابستان ۹۶ نسبت به تابستان ۹۵، سه و چهار دهم درصد کاهش داشتهف اظهار کرد: این رقم در سایر استان ها تنها یک دهم درصد بوده است.

وی با بیان اینکه اعتبار بسیار خوبی در زمینه مشاغل خانگی تخصیص شده است، افزود: ۵۴ میلیارد تومان اعتبار ما در این مشاغل است که رشد چند برابری نسبت به سال های گذشته داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، با اشاره به اینکه در سال ۹۵ بیش از ۹۰ درصد از اعتبارات مشاغل خانگی را به پشتیبانان اشتغال اختصاص دادیم، تصریح کرد: چندین سال گذشته در مجموع ۲۳۳ میلیارد تومان در بخش مشاغل خانگی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه  تعاونی توسعه و عمران شهرستان گلپایگان متشکل از افراد قوی و سرمایه گذاری بسیار خوب است گفت: برای ایجاد شهرک تفریحی در کنار سد کوچه ری این تعاونی نیاز به کمک استانداری دارد.
انتهای پیام/ پ

درج دیدگاه