• کدخبر: 57820
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۲۲ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
  • چاپ خبــر
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

اشتغال و کاهش فقر برنامه اصلی دولت/ هزینه های طرح بیمه سلامت سنگین است

وزیر کار کشورمان، با اشاره به اینکه برای پیشرفت چیزی کم نداریم، گفت: منابع مالی کم با سخت کوشی، کار با عقلانیت و در کنار هم کار کردن و مدارا می تواند راهگشای مشکلات باشد.

به گزارش دیار عالمان؛ علی ربیعی، عصر سه شنبه، در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گلپایگان و خوانسار که در فرمانداری گلپایگان برگزار شد، بیان کرد: اشتغال و کاهش فقر برنامه اصلی دولت است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه پنج تا ۱۰ سال آینده فرصت تاریخی کشور برای عبور و ایجاد پیشرفت لازم برای رقابت با کشورهای دیگر است، گفت: اگر در این فرصت پنج تا ۱۰ ساله نتوانیم حقمان را در زمینه های متفاوتی چون گردشگری و پوشاک، صادرات و … از دنیا بگیریم باید تنها پیشرفت سایر کشورها را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه پنجره جمعیتی ما امروز کاملا مناسب است،اضافه کرد: مجاهدت های رهبر معظم انقلاب و جمعیت کاری لازم و همچنین ثبات کشور، فرصت لازم را برای پیشرفت کشور فراهم کرده است.

ربیعی با اشاره به اینکه با شرایط موجود نمی توان به هدف رسید ادامه داد: امروز در کشور ما تغییر نیاز رسیدن به هدف است.

وی با بیان اینکه با روزانه سه تا چهار ساعت کار بیشتر، می توان پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشت، اظهار کرد: ما تنها چهار هزار ساعت فرصت داریم.

ربیعی با اشاره به نیاز های فرزندان و نسل های آینده  و با اشاره به افزایش مبلغ صندوق بازنشستگی، یاداور شد: سال ۱۴۰۰ بیش از ۴۰ درصد بودجه دولت به امور بازنشستگی تعلق می گیرد.

ربیعی با بیان اینکه برای کاهش آسیب های اجتماعی باید از خانواده حمایت انجام شود، عنوان کرد: ۳۸ پروژه بهزیستی و ۳۳ پروژه تامین اجتماعی در استان در سال جاری انجام گرفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به هزینه سنگین طرح  بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: سفره ای انداخته شد ولی توان تامین این هزینه نبود.

وی در پایان گفت: تعاونی های ایجاد شده با ارائه طرح می توانند در صورت داشتن مطالعه مناسب، منابع مالی و پشتیبانی لازم را دریافت کنند.

انتهای پیام/ دیار عالمان/ پ

درج دیدگاه