دیار عالمان

کتابخانه ۵۶ ساله گلپایگان نیازمند تخریب و بازسازی است

کدخبر: 57926
آبان ۲۵, ۱۳۹۶ در ساعت ۲:۰۴ ق.ظ

به گزارش دیار عالمان؛ علیرضا احمدی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که امروز برگزار شد اظهار کرد: کتابخانه والیه شجاع که قدمت ۵۶ ساله دارد، نیازمند تخریب و بازسازی است.

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه در شهرستان گلپایگان شش کتابخانه نهادی و دو کتابخانه مشارکتی فعال است، بیان کرد: کتابخانه های مشارکتی کتابخانه زندان و کانون بسیج سپاه هستند.

وی تصریح کرد: اعضای فعال کتابخانه های نهادی سال گذشته ۵ هزار نفر و در سال جاری ۷هزار و ۹۷۷ نفر تاکنون بوده است.

احمدی با بیان اینکه تعداد منابع در شش کتابخانه نهادی شهرستان ۱۱۲ هزار و ۳۱۴ نسخه کتاب می باشد، عنوان کرد: این کتب منابع موجود در کتابخانه عمومی محسوب می شود و رشد خوبی نسبت به سال ۹۵ داشته است.

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان گلپایگان خاطرنشان کرد: ۱۰۷ هزار و ۳۴۷ نسخه کتاب در سال ۹۵ داشتیم که این آمار به اضافه منابع کمک درسی و کودک و نوجوان است.

وی با اشاره به اینکه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از تاریخ ۹۶/۸/۲۰ تا تاریخ ۹۶/۸/۳۰ در کتابخانه های عمومی شهرستان عضویت رایگان وجود دارد و  کلیه جرائم اعضای کتابخانه بخشیده می شود، گفت: کتابخانه ها در طول هفته از ساعت ۷:۳۰ صبح تا شش عصر دایر و به صورت دو شیفت اداره می شود.

احمدی با بیان اینکه شهرستان گلپایگان ۵ هزار و ۵۵۰ مترمربع فضای کتابخانه ای داریم که شامل بخش های مختلفی است، اظهار کرد: تملک دارایی اداره کتابخانه های گلپایگان در سال گذشته بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال بوده که از این مقدار بالغ بر ۳۳۰ میلیون ریال به منظور خرید تجهیزات و امکانات برای کتابخانه های شهرستان اختصاص یافته است.

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان گلپایگان یاداور شد: کتابخانه ها در بحث عمرانی هنوز مشکلاتی از قبیل نیاز به بازسازی، ایزوگام، نقاشی و… دارند.

وی افزود: کتابخانه والیه شجاع که قدمت ۵۶ ساله دارد، نیازمند تخریب و بازسازی است.

احمدی با اشاره به کتابخانه تازه تاسیس جنب آتش نشانی بیان کرد: این کتابخانه با اهدای ۱۲هزار جلد کتاب از سوی مرحوم مژده علیرضایی توسط شهرداری گلپایگان برای کارکنان شهرداری دایر شد که اکنون عموم مردم نیز از آن استفاده می کنند.

رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان گلپایگان افزود:اعتبار تملک دارایی در سال ۹۶ با ۵۰ میلیون ریال افزایش ۷۵۰ میلیون ریال تعیین شده و تاکنون ۳۰ درصد آن تخصیص یافته که تاکنون به طور کامل جذب نشده است.

وی در پایان با بیان اینکه در شش ماهه اول سال ۹۵ بالغ بر ۲ هزار و ۶۵۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی اهدا شد، افزود: این رقم با افزایش ۶۰۰ جلدی در شش ماهه اول سال ۹۶ به ۳ هزار و ۲۵۲ رسیده است.

انتهای پیام/ دیار عالمان