دیار عالمان

جمع اوری بیش از سیزده میلیون تومان پول نقد کمک های مردمی به مناطق زلزله زده

کدخبر: 57971
آبان ۲۹, ۱۳۹۶ در ساعت ۹:۱۹ ق.ظ

به گزارش دیار عالمان، سرهنگ محمود فروزاد در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد از جمع اوری بیش از ۱۳ میلیون تومان پول نقد و اعزام چهار کامیون ایسوزو و سه وانت نیسان اقلام و کمک های مردمی تا تاریخ ۲۶ آبان و اعزام به مناطق زلزله زده خبر داد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان با اشاره به اینکه اقلام جمع اوری شده تاکنون به صورت منظم تحویل به سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه شده است، بیان کرد:خوشبختانه حجم کمک ها به حدی بوده است که اعلام شده است فعلا کمک های جدیدی ارسال نشود.
وی خاطرنشان کرد: سه کامیون اجناس دیگر جمع اوری شده است که به محض اطلاع به روستاهای کرمانشاه اعزام خواهد شد.
سرهنگ فروزاد با بیان اینکه مسئولان باید قدر این مردم را بدانند، تصریح کرد: با توجه به حضور به موقع نیروهای امنیتی و سپاه و ارتش و کمک های آتش به اختیار مردمی به مناطق زلزله زده کار کمک رسانی به خوبی انجام شد.
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج گفت: سال ۹۶ عمده رویکرد بسیج به سمت خدمت رسانی در عرصه های مختلف بوده است.
وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی شهرستان به عنوان رده تخصصی چهار گروه جهادی در مناطق پشت کوه فریدن اعزام کرده، عنوان کرد: سه گروه خواهران و یک گروه برادران به مدت ۴۲ روز و با حضور ۱۱۴ دانشجو در مناطق خدمت رسانی کردند.
سرهنگ فروزاد افزود: ساخت منزل، حمام، سرویس بهداشتی و فعالیت های آموزشی و فرهنگی از عمده فعالیت های صورت گرفته در این مناطق  بوده است.
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان خاطرنشان کرد: رویکرد گروه های جهادی در کل سازمان بسیج در سال جدید تغییر خواهد کرد.
وی با بیان اینکه دشمن می کوشد دانش آموزان را از عرصه جهاد و شهادت دور کند و نمونه آن تدوین اسنادی چون ۲۰۳۰ است، اظهار کرد: باید دقت شود که این بحث در لایه های آموزشی ما پیگیری نشود.
سرهنگ فروزاد بیان کرد: دشمن میخواهد دانش اموز ما اطلاع پیدا نکند که اسوه هایی چون شهید فهمیده در عرصه هشت سال دفاع مقدس ما نقش آفرین بوده و همین رسالت بسیج دانش آموزی در بحث ایثار و شهادت را سنگین تر می کند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان از فعالیت ۵۵۰ نفر روز دانش آموز پسر و ۵۰۳ نفر روز دانش آموز دختر در اردوهای طرح هجرت دانش اموزی و شاداب سازی و رنگ آمیزی مدارس خبر داد.
وی در پایان با اشاره به برگزاری بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه در هفته بسیج گلپایگان مطرح کرد:اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان با عنوان شکوه مقاومت یک شنبه پنجم آذر ماه در سه راه آیت الله طالقانی خواهد بود.

انتهای پیام/ دیار عالمان