• کدخبر: 58407
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۲۷ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
  • چاپ خبــر
رئیس اداره بهزیستی گلپایگان

گلپایگان ۱۸۰۰ معلول دارد

رئیس اداره بهزیستی گلپایگان با اشاره به برنامه های حرفه آموزی و آموزشی بهزیستی برای معلولان، گفت: بخشی از جامعه هدف ما در جهت توانمند سازی قدم بر میدارند.

به گزارش دیار عالمان، حسن مرادی در جشن ویژه معلولین که شامگاه دیشب در سالن ارشاد برگزار شد اظهار کرد: گلپایگان هزار و ۸۰۰ معلول دارد.

رئیس اداره بهزیستی گلپایگان با بیان اینکه با برنامه های بهزیستی سعی در کاهش روند معلولیت داریم، عنوان کرد: برنامه های CBR ما که برنامه توانمند سازی معلولان مبتنی بر جامعه هست برنامه ریزی می کند که این افراد به خود کفائی برسند و بتوانند استقلال پیدا کنند.

وی با اشاره به برنامه های حرفه آموزی و آموزشی بهزیستی برای معلولان، تصریح کرد: بخشی از جامعه هدف ما در جهت توانمند سازی قدم بر میدارند.

مرادی با قدردانی از اقدامات صورت گرفته برای مناسب سازی فضای شهری برای معلولان طی سالهای اخیر، مطرح کرد: اگر فضای شهرستان در سالهای اخیر را مشاهده کنیم اقدامات زیادی برای مناسب سازی شهرستان صورت گرفته ولی واقعیت این است که این حد از کار صورت گرفته هنوز مقبول ما نیست.

رئیس اداره بهزیستی گلپایگان افزود: البته نمی توان یک روزه این تغییر و تحولات انجام گیرد و مستلزم صرف اعتبارات و هماهنگی دستگاه ها و ….است.

وی در ادامه با قدرانی از نمایندگان و حمایت آنان از لایحه حمایت از معلولان، خاطرنشان کرد: با این طرح شاهد اتفاقات خوبی در بهزیستی بودیم.

مرادی یاداور شد: اگر پشتیبانی خیران و توان بخشی در کنار بهزیستی نبود، کار ما به خوبی پیش نمی رفت.

وظیفه سنگینی معلولان بر گردن اجتماع دارند

فرماندار گلپایگان در ادامه مطرح کرد: وظیفه سنگینی معلولان بر گردن اجتماع دارند و نه این از سر ترحم، بلکه به دلیل وظیفه ماست.

حسین فراست معلولیت را امتحان الهی دانست و خاطرنشان کرد: هر کدام از ما همواره در مسیر زندگی در معرض امتحانات الهی قرار می گیریم.

وی در پایان با اشاره به سختی که هم وطنان زلزله زده در این شبها به دلیل سردی هوا می کشند، گفت: هم وطنان ما این روزها تنها به فکر این هستند که چطور این شبهای سرد را در چادرها به صبح برسانند.

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰