• کدخبر: 58436
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۴۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۱۷
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان:

باید دانشجوی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنیم

امام جمعه گلپایگان گفت: نظام آموزش عالی ما باید دانشجوی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کند.

به گزارش دیار عالمان، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی طهماسبی، در نماز جمعه این هفته که در مصلای گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: سیستم آموزش عالی ما باید دانشجوی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کند.

امام جمعه جدید گلپایگان با بیان اینکه استقلال طلبی، عدالت خواهی، آرمان گرایی سه ویژگی اصلی دانشجو باید باشد، تصریح کرد: اگر استقلال طلبی در دانشجو از بین رود، وسیله دست افراد و احزاب خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت عدالت طلبی از منظر یک دانشجو، گفت: اگر دانشجو مطالبه گر باشد جلوی انحراف مسئولان را خواهد گرفت و در مقابل بی عدالتی ها فریاد سر خواهد داد.

حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی اضافه کرد: دانشجو با دیدگاه اصلاح طلبی می کوشد در هر زمینه ای عدالت محقق شود.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به آرمان گرایی و لزوم حرکت دانشجو به سمت ارمان ها به عنوان قله، مطرح کرد: امروزه کشورهایی چون امریکا به دلیل پیشرفت علمی به عنوان قدرت دنیا قرار گرفتند.

حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی با اشاره به اینکه ایران به دنبال پیشرفت بیشتر و تقویت خود در مقابله با زورگویی های امریکا است، گفت: این ایستادگی ما در مقابل زورگویی های امریکا سبب عصبانیت امریکا شده است که اعمالی چون امضای برجام و نقض قرار داد از انان سرمی زند.

امام جمعه گلپایگان، در ادامه به ۱۹ آذر و روز حقوق بشر اشاره کرد و تصریح کرد: امریکا و صهیونیسم قانون را تنها در زمان منفعت طلبی خود می خواهند والا در زمان های دیگر نه قانون می شناسند و نه منشور سازمان ملل را اجرا می کنند.

وی با اشاره به سخنان جاهلانه ترامپ در مورد تغییر پایتخت اسرائیل از تلاویو به بیت المقدس، بیان کرد: هدفشان این است که قدس قبله اول مسلمانان را جایگاه یهودیان قرار دهند.

حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی در پایان با یاداوری دیدار اخیر خود با مرجع بزرگ عالم تشیع شیخ لطف الله صافی، عنوان کرد: ایشان پیغام دادند مردم گلپایگان بافت سنتی و مذهبی شهر را حفظ کنند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به سخنان عالم بزرگ اسلام در مورد شهر گلپایگان، گفت: ایشان بر حجاب بانوان گلپایگانی تاکید داشتند.

انتهای پیام / دیار عالمان/ پ

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰