• کدخبر: 58489
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۵۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۲
  • چاپ خبــر
گامی در جهت اقتصاد مقاومتی

تأمین کولر های تمامی خودرو های داخلی توسط شرکت سرد ساز خودرو گلپایگان/ تحقق شعار ما می توانیم

مدیر شرکت سرد ساز خودرو، گفت: امروزه این شرکت قادر است کولر همه خودرو های داخلی را تولید کرده و هر آن چه در بازار وجود دارد تمامی یا قسمتی از آن توسط این شرکت تولید شده است.

به گزارش دیار عالمان شرکت صنعتی سرد ساز خودرو یکی از شرکت های قطعه ساز فعال در زمینه تولید انواع کولر خودرو می باشد که توانست برای اولین بار در ایران خط تولید کولر انواع خودرو را راه اندازی کند.

این شرکت در اسفند ماه سال ۱۳۷۷ در شهرستان گلپایگان به ثبت رسید و با به کارگیری نیرو های متخصص ایرانی به اولین و اصلی ترین شرکت داخلی تأمین کننده قطعات کولر خودرو شرکت های خودرو سازی تبدیل شد.

شرکت صنعتی سرد ساز خودرو با پیروی از رهنمود های مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش تولید داخلی، اشتغال و اقتصاد مقاومتی، امروزه یکی از موفق ترین شرکت ها در جذب نیرو و تولید داخلی است.

این شرکت همچنین توانسته در بحث کیفی عالی ترین گرید های عالی خودرو سازی همچون گرید A ساپکو و سازه گستر را از آن خود کند.

گفتگو با سعید ابوالحسنی مدیر شرکت سرد ساز خودرو را در ذیل می خوانیم:

*عملکرد سرد ساز خودرو در سال جدید چگونه بوده است؟

شرکت صنعتی سرد ساز خودرو در سال جاری بالاترین میزان جذب نیرو را بین شرکت های استان اصفهان داشته و با جذب ۱۷۰ نفر در هشت ماهه اول سال ۹۶ گام مثبتی در جهت اشتغال زایی برداشته است.

این شرکت همچنین در سال جدید اقدام به اضافه کردن پروژه ۲۰۶ و افزایش تیراژی پراید کرده است.

پروژه ۳۰۱ دیگر پروژه اجرا شده توسط این شرکت است که تحولی بزرگ در بحث تکنولوژی تولید کولر خودرو در گلپایگان به وجود آورده و سرد ساز خودرو تنها شرکتی است که در کشور این پروژه را اجرا می کند.

پروژه دیگری که سرد ساز خودرو در سال جاری قرارداد آن را امضا کرده، پروژه C5 سایپا سیتروئن است؛ این پروژه از پروژه های قوی است که حدود هشت ماه دیگر در سایپای کاشان شروع خواهد شد و سرد ساز خودرو توانسته طراحی و تولید کولر آن را که مورد تأیید شرکت های اروپایی نیز هست، انجام دهد.

*در حال حاضر کولر چند نوع خودرو در این شرکت تولید می شود؟

امروز سرد ساز خودرو قادر به تولید کولر تمام خودرو های تولید شده در کشور است، اما پروژه ساینا با تک Sourse و پروژه تیبا با دو Sourse که یکی از انواع ها شرکت سرد ساز خودرو است، مهم ترین پروژه های ما محسوب می شوند.

*این شرکت چه اقداماتی در جهت صادرات محصولات خود به دیگر کشورها داشته است؟

صادرات مجموعه های قطعات کندانسور اپراتور ما به دیگر کشورها همیشه یکی از دغدغه های ما بوده است.

قسمتی از تولیدات این شرکت برای پروژه های رنو به کشور ترکیه ارسال می شود و کندانسور ۲۰۶ نیز برای چین فرستاده می شود، اما بزرگترین برنامه ما در سال آینده این است که به یکی از قوی ترین صادر کننده های کولر خودرو به کل دنیا و مخصوصا اروپا تبدیل شویم.

*چند درصد از قطعات استفاده شده شما خارجی و چند درصد ایرانی هستند؟

تقریباً ۷۰ درصد قطعات ما از داخل کشور تأمین می شود و اولویت ما همیشه با محصولات داخلی بوده و تنها در صورتی که تکنولوژی تولید محصولی داخل کشور نباشد اقدام به تأمین آن از خارج می کنیم.

*آیا این شرکت برای جذب شرکت های سرمایه گذاری خارجی برنامه ای دارد؟

تولید و داخلی سازی کمپرسور از پروژه هایی است که این شرکت در حال انجام آن است و در این رابطه قراردادی با شرکت جیانگ شی چین که با شرکت پژو فرانسه قرارداد داشته و از این شرکت تأییدیه دارد، بسته شده است.

این همکاری‌ در سه فاز ۱۳ ماهه بوده و در فاز ۱۳ ماهه اول ۳۰ درصد قطعات داخلی شده و در ۱۳ ماهه دوم ۳۰ درصد دیگر و در نهایت کل مجموعه کمپرسور کولر خودرو در شرکت سرد ساز خودرو تولید می‌شود.

 

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹