• کدخبر: 58677
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۳۷ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۹
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان:

نباید ۹ دی را جناحی دید

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه نهم دی همانند ۲۲ بهمن روز ملی ماست، عنوان کرد: ۹ دی روز میثاق ملت و ولایت بود.

به گزارش دیار عالمان، آیت الله سید علی طهماسبی در مراسم گرامیداشت نهم دی که شب گذشته در مسجدالمهدی گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: ۹ دی روزی است که متعلق به نظام اسلامی و انقلاب است و نباید آن را جناحی کرد.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه نهم دی همانند ۲۲ بهمن روز ملی ماست، عنوان کرد: نهم دی روز میثاق ملت و ولایت بود.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه هنوز هم خیلی از خواص ما بصیرت خود را بالا نبرده اند، تصریح کرد: بصیرت اکسیری قوی است که انسان با آن حق را از باطل تشخیص می دهد و آنچه که ملت را هنوز در صحنه نگه داشته بصیرت آنان است.

امام جمعه گلپایگان، با اشاره به اینکه لازمه ظهور منجی عالم بشریت بصیرت و ایجاد آمادگی در جهان است، گفت: باید زمینه ظهور آقا را با بالا بردن بصیرت فراهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: بی بصیرتی برخی نیروهای انقلاب در زمان فتنه راه را برای توطئه دشمن فراهم آماده کرد.

آیت الله طهماسبی در ادامه تقوا، ذکر و یاد خدا، اخلاص، تفکر و اندیشیدن، زهد و پارسایی را از عوامل تقویت بصیرت دانست و تصریح کرد: زهد به معنای آن است که انسان دلبسته به دنیا و جایگاه های دنیوی نباشد.

امام جمعه گلپایگان، عبرت آموزی، هم نشینی با عالمان، بهره مندی از روزی حلال، نصیحت پذیری را سایر عوامل موثر در تقویت بصیرت دانست و بیان کرد: جریان عاشورا عبرتی است که در آن شیعه کوفه به خاطر اینکه غذای حرام شکم آنان را پر کرده بود، در مقابل امام زمانشان ایستادند.

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰