• کدخبر: 58677
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۳۷ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۹
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان:

نباید ۹ دی را جناحی دید

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه نهم دی همانند ۲۲ بهمن روز ملی ماست، عنوان کرد: ۹ دی روز میثاق ملت و ولایت بود.

به گزارش دیار عالمان، آیت الله سید علی طهماسبی در مراسم گرامیداشت نهم دی که شب گذشته در مسجدالمهدی گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: ۹ دی روزی است که متعلق به نظام اسلامی و انقلاب است و نباید آن را جناحی کرد.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه نهم دی همانند ۲۲ بهمن روز ملی ماست، عنوان کرد: نهم دی روز میثاق ملت و ولایت بود.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه هنوز هم خیلی از خواص ما بصیرت خود را بالا نبرده اند، تصریح کرد: بصیرت اکسیری قوی است که انسان با آن حق را از باطل تشخیص می دهد و آنچه که ملت را هنوز در صحنه نگه داشته بصیرت آنان است.

امام جمعه گلپایگان، با اشاره به اینکه لازمه ظهور منجی عالم بشریت بصیرت و ایجاد آمادگی در جهان است، گفت: باید زمینه ظهور آقا را با بالا بردن بصیرت فراهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: بی بصیرتی برخی نیروهای انقلاب در زمان فتنه راه را برای توطئه دشمن فراهم آماده کرد.

آیت الله طهماسبی در ادامه تقوا، ذکر و یاد خدا، اخلاص، تفکر و اندیشیدن، زهد و پارسایی را از عوامل تقویت بصیرت دانست و تصریح کرد: زهد به معنای آن است که انسان دلبسته به دنیا و جایگاه های دنیوی نباشد.

امام جمعه گلپایگان، عبرت آموزی، هم نشینی با عالمان، بهره مندی از روزی حلال، نصیحت پذیری را سایر عوامل موثر در تقویت بصیرت دانست و بیان کرد: جریان عاشورا عبرتی است که در آن شیعه کوفه به خاطر اینکه غذای حرام شکم آنان را پر کرده بود، در مقابل امام زمانشان ایستادند.

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱