• کدخبر: 58726
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۳۲ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  • چاپ خبــر

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گلپایگان معرفی شد

حجت الاسلام والمسلمین حسن بت شکن، معاون سابق فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری رئیس ستاد تبلیغات گلپایگان شد.

به گزارش دیار عالمان، حجت الاسلام والمسلمین حسن بت شکن، در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گلپایگان که امروز در سالن کتابخانه آیت الله محمدی برگزار شد، به عنوان ریاست جدید این سازمان، معرفی و از زحمات حجت الاسلام والمسلمین یزدان بخش قاسمی تقدیر شد.

اخلاص، توکل و سعه صدر عوامل تاثیر گزار در تبلیغ

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی یکی از نهاد های مقدس زائیده انقلاب اسلامی است، گفت: این نهاد از بدو تاسیس تاکنون اثرات و برکات زیادی را برای اهداف نظام اسلامی داشته است.

وی با بیان جایگاه این سازمان و عوامل اثرگذار در امر تبلیغ، تصریح کرد: اخلاص، توکل، سعه صدر، ایمان به هدف، تبلیغ عملی، مهربانی و دلسوزی، شناخت مخاطبان، کوتاه گویی و گزیده گویی، انتقاد پذیری، ساده زیستی، آراستگی و نظافت، هم دردی با محرومان از عوامل موثر در اثر گزاری کارهای تبلیغی است.

 

ترویج آموزه های دینی و عمق بخشی به این مبانی، اصلی ترین وظیفه سازمان تبلیغات است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گلپایگان با اشاره به وظیفه خطیر ترویج مبانی و آموزه های دینی، عمق بخشی به این مبانی را از وظایف سازمان تبلیغات اسلامی دانست.

حجت الاسلام والمسلمین حسن بت شکن با بیان اینکه نبود بصیرت مسائلی را همچون خوارج در ابتدای اسلام و داعش و جریان تکفیری در امروز را به وجود می آورد، تصریح کرد: اسلام و جامعه اسلامی از ابتدای اسلام تاکنون از این جریانات که ناشی از نبود بصیرت آست، ضربات مهلکی خورده است.

وی افزود: انحراف از مسیر اهل بیت جامعه را به سمت سکولاریسم پیش می برد.

حدود ۶۰۰ نفر آموزش های ویژه اصناف را دیدند

رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی، با اشاره به گوشه ای از فعالیت های صورت گرفته در دوران مدیرتی خود، بیان کرد: حدود ۶۰۰ نفر آموزش های ویژه اصناف را دیدند.

حجت الاسلام والمسلمین یزدان بخش قاسمی با بیان اینکه هر ساله ۱۰۰ مبلغ در ماه رمضان و ۱۳۰ مبلغ در ماه محرم در شهرستان به امور تبلیغی می پرداختند، گفت: برگزاری گفتمان های دینی با حضور اساتید شهرستان، همکاری با گروهای تبلیغی نورالزهرا و فاطمیون گلپایگان از دیگر فعالیت های صورت گرفته در سازمان تبلیغات بوده است.

وی با بیان فعالیت سازمان در غالب همایش های تشکیل شده همچون همایش  تقدیر از خادمین اعتکاف و مربیان قرانی، همایش ویژه هیات های مذهبی، همایش تجلیل از پیرغلامان شهرستان، همایش های پیش از اعزام برای طلبه ها، خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ در سامانه طوبی و ۸۰ روحانی در سامانه سجام ثبت نام شدند.

رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به فعالیت های عمرانی صورت گرفته در این دوران، عنوان کرد: بهره برداری از خانه عالم در روستای وداغ و تعمیر خانه عالم در روستای در، اسکلت، سقف کشی و دیوار کشی در سه طبقه از بنای جدید ساختمان سازمان تبلیغات از دیگر امور عمرانی صورت گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی در ادامه از حضور یک هزار و ۲۰۰ معتکف در سال ۹۵ و یک هزار و ۵۰۰ معتکف در سال ۹۶ خبر داد و گفت: اعتکاف دانش آموزی به طور مجزا در سال ۹۵ و ۹۶ برگزار شد.

وی در پایان به تاسیس انجمن اسلامی توسعه فرهنگ دینی  و تربیت ۲۳۶ مربی اشاره کرد.

انتهای پیام/ دیار عالمان

 

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰