• کدخبر: 58860
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۸ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  • چاپ خبــر

بازدید مسئولان شهرستان گلپایگان از پروژه احداث کارخانه بازیافت

مدیر عامل شرکت بازیافت شهرستان گلپایگان و خوانسار گفت: این کارخانه با اتمام مراحل و تکمیل ساخت می تواند زباله شهرستان های گلپایگان و خوانسار را تحویل گرفته و به کود آلی تبدیل کند.

به گزارش دیار عالمان، یاسر جمالی در جلسه بازدید مسئولان شهرستان گلپایگان از کارخانه بازیافت گلپایگان و خوانسار که عصر امروز انجام شد، عنوان کرد: دفن زباله به دو روش بهداشتی و غیربهداشتی صورت می‌گیرد که دفن بهداشتی زباله یکی از رایج ترین روش هایی است که در کشور انجام می‌شود.

مدیر عامل شرکت بازیافت شهرستان گلپایگان و خوانسار با اشاره به احداث کارخانه تولید کود آلی در گلپایگان گفت: شرکت بازیافت با مشارکت شهرداری های گلپایگان، گوگد، گلشهر، خوانسار و دهیاری های گلپایگان و خوانسار از حدود ۱۲ سال پیش اقدام به احداث این کارخانه کرده است.

وی اظهار کرد: شهرداری گلپایگان در این پروژه با ۵۱ درصد سهام بیشترین سهام دار و شهرداری خوانسار با ۲۰ درصد، شهرداری گلشهر با ۱۱ درصد، شهرداری گوگد با هشت درصد و تعاونی‌های دهیاری های گلپایگان و خوانسار هر کدام با پنج درصد دیگر سهام داران این شرکت هستند.

جمالی با بیان اینکه شرکت بازیافت گلپایگان و خوانسار جزء اولین شرکت های منطقه ای استان اصفهان بوده است، تصریح کرد: متأسفانه وجود مشکلات در بحث تملک زمین، عدم درآمد کافی شهرداری ها و عدم اهتمام هیئت مدیره قبلی باعث روی زمین ماندن کار شده بود.

کار عمرانی کارخانه از حدود یک سال پیش شروع و تاکنون حدود دو میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است

مدیر عامل شرکت بازیافت شهرستان گلپایگان و خوانسار عنوان کرد: کار عمرانی کارخانه از حدود یک سال پیش شروع و تاکنون حدود دو میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که از این میزان ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت شده و مابقی را بدهکار هستیم.

وی به بیان اقدامات انجام شده جهت راه اندازی کارخانه بازیافت پرداخت و گفت: ساخت و نصب سوله کارخانه بازیافت به مساحت یک هزار و ۵۶۰ متر مطابق نقشه و نظارت عالیه، اجرای بتن کف سوله یا سیمان ضد سولفات و به صورت مسلح با ارتفاع ۱۵ سانتی متر و مساحت یک هزار و ۵۶۰ متر مربع و اجرای دیوار کشی سوله با آجر لفتون به متراژ ۹۰۰ متر مربع را از جمله این اقدامات دانست.

جمالی اضافه کرد: ساخت اتاقک نگهبانی و اتاق برق، خرید امتیاز برق ۲۴۰ ولت از اداره برق شهرستان، اجرای شبکه برق به طول یک هزار و ۳۰۰ متر و خرید ترانس و تجهیزات جانبی از دیگر اقدامات در جهت احداث این کارخانه بوده است.

مدیر عامل شرکت بازیافت شهرستان گلپایگان و خوانسار یکی از مشکل ترین مراحل کار را مسطح کردن زمین کارخانه دانست و گفت: تسطیح زمین کارخانه به متراژ ده هزار متر مربع با بارگیری و حمل، پخش و متراکم نمودن حدود سه هزار کمپرسی تونال از رودخانه انجام شد.

وی به بیان دیگر اقدامات انجام شده پرداخت و عنوان کرد: اجرای فنس کشی زمین کارخانه، اجرای دیوار برشی مسلح جهت بارگیری زباله و تخلیه به دستگاه کیسه باز کن، جدول کاری سایت تخمیر و خرید کانکس و سرویس بهداشتی و تانکر تجهیزات اداری نیز از جمله کارهای صورت گرفته برای راه اندازی این کارخانه بوده است.

جمالی ادامه داد: جهت تأمین آب فضای سبز کارخانه چاهی حفاری شده و پیگیر صدور مجوز و انعقاد قرارداد برای حفاری نقطه دوم هستیم.

مدیر عامل شرکت بازیافت شهرستان گلپایگان و خوانسار اظهار کرد: حدود یک هزار اصله درخت در حاشیه جاده دسترسی کارخانه کاشته شده و سیل بندی نیز جهت جلوگیری از خسارات ناشی از بارندگی ایجاد شده است.

وی در ادامه گفت: حدود سه هزار تن بیس جهت زیر سازی سایت تخمیر و تسطیح و متراکم نمودن آن به منظور ایجاد آسفالت خریداری شده و لاگن شیرابه و محل باسکول حفاری و عملیات ساخت نوار نقاله های کارخانه شروع شده است.

جمالی عنوان کرد: ساخت تابلو برق کارخانه و اجرای کابل کشی آن، ساخت اتاقک مانیتورینگ و کنترل و همچنین انتقال دستگاه های کارخانه از شهرداری گلشهر به محل کارخانه و راه اندازی دستگاه ها با استفاده از تیم کارشناسی متخصص دیگر اقدامات انجام شده در جهت احداث این کارخانه بوده است.

مدیر عامل شرکت بازیافت شهرستان گلپایگان و خوانسار با تأکید بر اینکه اهتمام جدی از سوی هیئت مدیره جهت تکمیل پروژه وجود دارد، بیان کرد: این کارخانه با اتمام مراحل و تکمیل ساخت می تواند زباله هر سه شهر را تحویل گرفته و به کود آلی تبدیل کند.

وی اظهار کرد: گردش مالی شرکت بازیافت در سال ۹۵ حدود چهار میلیارد تومان بوده که در استان اصفهان جزء اولین شرکت سودآور شناخته شده است.

جمالی تعداد نیروهای این شرکت را ۱۵۰ نفر بیان کرد و گفت: ۱۲۰ نفر از شهرداری گلپایگان و ۳۰ نفر از شهرداری های خوانسار، گوگد و گلشهر با این شرکت همکاری می‌کنند.

درج دیدگاه

بایگانی

اردیبهشت ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« فروردین    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱