• کدخبر: 58880
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۱۴ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  • چاپ خبــر
نقدی بر برخورد ناشایست فرماندار گلپایگان با یک خبرنگار:

دولت ناکارآمد و دولتمردان نالایق/حکایتی از بی کفایتی و عدم تدبیر

کاش به جای این همه تهاجم در برابر خودی ها، در برابر دشمن نیز این گونه عکس العمل نشان می دادید، کاش در برابر تهدید های مخالفان نیز رگ غیرتتان این گونه بیدار می شد و در برابر مسئولان ناکارآمد مجموعه  تحت امر نیز این گونه خشمگین می شدید و از آنان می خواستید کاری برای مردم انجام دهند.

به گزارش دیار عالمان، دولت ها در مسند خدمت گزاری مردم و حکومت اسلامی بایستی در تمام احوال پاسخ گو به کارنامه مسئولیتی خود باشند، صرف ارائه آمار و ارقام و گزارش های عددی نمی تواند برای مردم و نظام کفایت کند.

آنچه مهم است این است که باید عملکردها را در زندگی روزمره مردم مشاهده کرده و جالب است که هیچ گاه این ارقام و اعداد به صورت علمی در موسسات پژوهشی اجازه نقد سازنده را  پیدا نکردند.

منشور سه گانه پاسخ گویی مسئولان  شامل« نقد سازنده، اصلاح انقلابی، و پاسخ گویی مسئولانه» یادگار عدالت علوی است، حال برخی مسئولان و دولتمردان نه تنها عملکرد مناسبی ندارند، بلکه کسوت مسئولی برای آنان قبای ناسازگاری است و در عین حال از نقد هراس دارند، نقادان را بی سواد و بی شناسنامه می دانند و توهین را به عنوان سپر دفاعی خود انتخاب می کنند.

کابینه توسعه گرای دولتی که چون ارباب نیاورانی خود چرخ های توسعه را ابزار    له کردن قشرهای مستضعف می دانند و به فکر پر کردن جیب های شخصی خود هستند، نمی تواند در پیچ تاریخی انقلاب اسلامی و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی آن، این قطار را به سر منزل مقصود برساند.

در این دولت ،متأسفانه هر روز شکاف بین مردم و مسئولان بیشتر شده و دیدارهای چهره به چهره کمتر و با ماشین های ضد گلوله به دور از مردم حاضر می شوند و بعد هم توجیه می کنند که شهر زلزله زده امنیت نداردو …و در این زمان است که باید گفت:  خداوند توجیه را آفرید…

وزیر،در جواب گلایه مندی به واردات بی رویه محصولات کشاورزی چون برنج به اطرافیان می گوید: به این کشاورز سبوس بخورانید…وزیری که در زلزله کرمانشاه اگر دوربین در حال فیلمبرداری  نبود ، خدا می داند جواب منتقدین را به شکلی می داد!!!

دولتمردانی که دیوان محاسبات و دستگاه های ناظر را  دستگاهی مزاحم دانسته و نظام اسلامی را مزاحم شیفتگی خود به غرب می دانند.

غرب زدگی در کنار غرب شیفتگی و این است رهاورد تدبیر کابینه توسعه گرای غرب زده.

امام راحل عظیم الشان تئوریسین نامی جهان در بحث انقلاب اسلامی، به درستی از برگ های آینده تاریخ کشور پرده بر می دارد و در جلد ۲۱ صحیفه صفحه ۹۳ می فرماید: من در میان شما باشم یا نباشم به شما وصیت می کنم که نگذارید انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد…

حال برخی میز را طعمه و مسئولیت را منبع تجارت و درآمد می دانند این در حالی است که خدمت به مردم را فراموش کردند و از یادشان رفته که خادم ملت یعنی چه…یادشان رفته که مردم آنان را برای خدمت گزاری برگزیدند ؛ شاید نیز از ابتدا رسم امانتداری نیاموخته اند.

نکته دیگر این که مسئولان رده بالای دولتی نیز بایستی میزان مسئولیت پذیری و پاسخ گویی مدیران سطح پایین را درنظر بگیرند و سپس به آنان مسئولیت بدهند چرا که اگر ناتوان باشند کاری صورت نمی گیرد و هرکسی مسئولیت انجام ندادن کار را بر عهده ی دیگران و دولت های قبلی می اندازد.

برخورد فرماندار محترم شهرستان با قشر تلاشگر رسانه (خبرنگار) در شأنیت شهرستان، دولت و نظام اسلامی نیست.

این گونه رفتار فرماندار خواه در هر دولتی باشد، دولت انقلابی یا غیر انقلابی، دون شأن است چرا که در هر صورت این فرد، فرماندار یک دولت در نظام اسلامی است.

کاش به جای این همه تهاجم در برابر خودی ها، در برابر دشمن نیز این گونه عکس العمل نشان می دادید، کاش در برابر تهدید های مخالفان نیز رگ غیرتتان این گونه بیدار می شد و در برابر مسئولان ناکارآمد مجموعه  تحت امر نیز این گونه خشمگین می شدید و از آنان می خواستید کاری برای مردم انجام دهند.

امام علی (ع) خطاب به استاندار آذربایجان می نویسد: بی گمان کاری که به تو سپرده شده برای تو طعمه نیست، بلکه امانتی است بر گردن تو که باید در برابر مافوق خود پاسخ گو باشی و از او اطاعت کنی، تو حق نداری در مقابل ملت استبداد ورزی…

حرف آخر اینکه مسئول باید با سعه صدر و مسئولیت پذیری پاسخ گوی مردم باشند.این مسئولیت ها زدو گذر است و فردا باید در پیش گاه خداوند قادر پاسخگو باشید و آنگاه توجیه به کار نمی آید…

انتهای پیام

محمدحسین مؤمنی

 

 

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹