• کدخبر: 58944
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۰ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
  • چاپ خبــر
مسئول امور پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان گلپایگان خبر داد:

اجرای طرح «بها» به منظور آموزش همگانی احیاء قلبی ریوی در گلپایگان

مسئول امور پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی گلپایگان گفت: هدف ما در طرح «بسیج همگانی احیاء» یا «بها» آموزش همه افراد جامعه در زمینه احیاء و در نتیجه بالا بردن امکان بقا در مصدومان قلبی و ریوی است.

به گزارش دیار عالمان؛ ناصر توانایی در گفت‌وگو با خبرنگار دیار عالمان با تأکید بر لزوم آگاهی همه اقشار از نحوه احیاء قلبی و ریوی عنوان کرد: اورژانس پیش بیمارستانی گلپایگان آمادگی دارد به صورت رایگان آموزش احیاء قلبی و ریوی را در قالب طرح «بها» برای عموم همشریان برگزار کند.

مسئول امور پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان گلپایگان بیان کرد: چهار دقیقه ابتدای مصدومیت های قلبی و ریوی بسیار سرنوشت ساز بوده و شانس بقا در این مدت ۷۴ درصد است که به ازای هر دقیقه تأخیر این شانس ۱۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی امکان رسیدن هیچ ارگان امدادی وجود ندارد، گفت: اطرافیان بیمار در این زمان نقش مؤثری داشته و در صورت داشتن مهارت لازم در مورد احیاء می توانند بهترین کمک برای برگشت این فرد باشند.

توانایی با تأکید بر اینکه آموزش سرمایه گذاری است نه هزینه، اظهار کرد: هدف ما در طرح «بسیج همگانی احیاء» یا «بها» آموزش همه افراد جامعه در زمینه احیاء و در نتیجه بالا بردن امکان بقا در مصدومان قلبی و ریوی است.

مسئول امور پایگاه های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان گلپایگان عنوان کرد: ادارات، ارگان ها، مراکز آموزشی و حتی زنان خانه‌دار می توانند در قالب گروه هایی درخواست خود مبنی بر استفاده از این طرح را به مدیریت شبکه بهداشت تحویل داده و به صورت رایگان در این زمینه آموزش ببینند.

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه

بایگانی

مهر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰