• کدخبر: 58949
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۱۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

بزرگ ترین تهدید برای نظام اسلامی فراموش کردن ارزش ها است

امام جمعه گلپایگان دوری از ارزش ها را سبب افزایش فساد در جامعه دانست و گفت: هر مقدار ارزش ها در جامعه تقویت شود نظام قوی تر و استوارتر خواهد شد.

به گزارش دیار عالمان، آیت الله سید علی طهماسبی در جمع و اجتماع بسیجیان و مسئولان که در صبح امروز در استانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در سه راهه طالقانی شهرستان گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: بزرگ ترین تهدید برای نظام اسلامی فراموش کردن ارزش ها است.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب ارزش ها بوده است، گفت: ما انقلاب کردیم که ارزش های والای انسانی و اسلامی در جامعه حاکم شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن می داند بزرگ ترین تهدید ما تضعیف ارزش ها و تلاش برای از بین بردن آنها است، تصریح کرد: دشمن می خواهد این گونه نظام ما را از درون تهی کند.

آیت الله طهماسبی با یاداوری تاثیر ارزش های انقلابی در ابتدای انقلاب، خاطرنشان کرد: همین ارزش ها بود که باعث شد که در مقابل توطئه های رنگارنگ دشمن این نظام حفظ شود.

امام جمعه گلپایگان افزود: باید بدانیم رمز بقای نظام اسلامی نیز زنده نگه داشتن ارزش هاست.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی باید اخوت و برادری بین احاد مردم و مئولان حکم فرما باشد، عنوان کرد: وحدت صدای رحمانی و هرگونه اختلاف صدای شیطان است.

آیت الله طهماسبی در ادامه دوری از ارزش ها را سبب افزایش فساد در جامعه دانست و گفت: هر مقدار ارزش ها در جامعه تقویت شود نظام قوی تر و استوارتر خواهد شد.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه دشمن می خواهد جوانان را فاسد، بانوان را بی حیا و کانون گرم خانواده را از هم بپاشد، تصریح کرد: متاسفانه به خاطر تبلیغات دشمن و بی توجهی برخی مسئولان و دور شدن برخی مدیران از ارزش ها و اخلاق اسلامی می بینیم که در جامعه نیز اخلاق و ارزش های اسلامی در حال تضعیف است.

وی با اشاره به افزایش افراد ساکن در خانه سالمندان در کشور، اظهار کرد: این مورد هم برای کشور هم برای نظام اسلامی خطراتی را در بر خواهد داشت.

آیت الله طهماسبی آمار بالای طلاق را ثمره دور شدن از ارش ها دانست و گفت: زندگی با ایثار و گذشت ادامه پیدا خواهد کرد و سازش لازمه زندگی است.

امام جمعه گلپایگان در پایان به نقش آموزش ارزش ها در مدارس و دانشگاه ها برای جوانان اشاره کرد.

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه