• کدخبر: 59056
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

نظام اسلامی موانع بسیاری را پشت سر گذاشته است/ نسل جوان ما باید به عظمت انقلاب پی ببرد

امام جمعه گلپایگان با اشاره به عمر سی و نه سال انقلاب گفت: نظام اسلامی در این چند سال مراحل دشوار و موانع بسیاری را پشت سر گذاشته است.

به گزارش دیار عالمان، آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز ظهر که در مصلی برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان کشور چشم به خارج از کشور ندوزند و به جوانان تکیه داشته باشند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به عمر سی و نه سال انقلاب بیان کرد: نظام اسلامی در این چند سال مراحل دشوار و موانع بسیاری را پشت سر گذاشته است.

وی افزود: انقلاب ما به فضل الهی هر سال مستحکم تر و تنومند تر از قبل شده است.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه این انقلاب برکات زیادی را برای کشور داشته تصریح کرد: نسل جوان ما باید به عظمت انقلاب پی ببرند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به افزایش ۱۹ ساله امید به زندگی در ایران نسبت به قبل از انقلاب، گفت: قبل از انقلاب امید به زندگی ۵۴ سال بود که این رقم امروز به ۷۳ سال افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه امروزه ۹۷ درصد از جمعیت روستایی و ۱۰۰ درصد از جمعیت شهری به مراقبت های بهداشتی دسترسی دارند، عنوان کرد: نرخ مرگ و میر اطفال زیر پنج سال قبل از انقلاب ۲۰۰ از هر هزار نفر بوده است در حالی که امروز این نرخ به ۱۵ در هزار رسیده است.

آیت الله طهماسبی در ادامه به افزایش تعداد تخت های بیمارستانی و افزایش پزشکان متخصص و فوق تخصص در کشور اشاره کرد و افزود: ۵۷ هزار تخت خواب در قبل از انقلاب به ۱۲۵ هزار تخت خواب افزایش داشته است.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به افزایش نرخ سواد در کشور، تصریح کرد: باسوادان کشور از ۴۱ درصد قبل از انقلاب به حدود ۹۰ درصد رسیده است که البته برای کشور ما امار خوبی نیست.

آیت الله طهماسبی در ادامه مطرح کرد: کسب رتبه بالاترین رشد مقالات علمی در سال ۲۰۱۲ با ارائه بیش از ۱۷ هزار مقاله علمی، افزایش ۲۸ برابری تعداد دانشجویان کشور، قرار گرفتن در رتبه ۱۲ ریاضی دنیا، رتبه ۱۳ کامپیوتر، ۱۷ مکانیک، ۱۸ شیمی، ۱۵ نانو در سطح جهان از دیگر افتخاراتی است که برای کشور ما وجود دارد.

وی اضافه کرد: جایگاه پنجم دنیا در استفاده از پلیمر های گیاهی در صنایع بست بندی، قرار گرفتن جز ۱۲ کشور دنیا در تولیدات بیوتکنولوژی، ساخت داروی صد دیابت در جهان، تولید اولیت داروی گیاهی ضد آلزایمر، ساخت پوست مصنوعی، ساخت داروی کنترل ایدز، ساخت داروی ضد سرطان پوست از دیگر افتخارات جهانی ما است.

امام جمعه گلپایگان همچنین با بیان اینکه کشور ما درحال حاضر جز هفت کشور در دنیا است که از چرخه سوخت کامل برخوردار است، گفت: اگر چه برجام فعالیت های هسته ای ما را کند کرد ولی این دانش در کشور ما به طور کامل بومی شده است.

وی در پایان با اشاره به دیگر پیشرفت های کشور در زمینه هایی چون تکنولوژی فضایی جاده سازی، سدسازی و …تصریح کرد: ایران در قبل از انقلاب در زمینه نظامی تمام تسلیحات خود حتی فشنگ را از خارج وارد می کرد ولی امروزه در زمره کشورهای تولید کننده ای قرار دارد که این تولیدات را به بیش از ۳۰ کشور صادر می کند.

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰