• کدخبر: 59342
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
  • چاپ خبــر
مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان(ع) استان اصفهان:

ورزش راهی برای معرفی فرهنگ، اقتصاد و سیاست کشور به جهان است

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان(ع) استان اصفهان گفت: ورزش راهی موثر در شکوفایی اقتصاد و اشاعه فرهنگ داخلی کشور است.

به گزارش به دیار عالمان؛ سرهنگ علی پیمان صفت مراسم تجلیل از هیئت های ورزشی بسیج، مدال آوران جهانی بسیج و مدال آوران جانباز و معلول بسیجی شهرستان گلپایگان که امروز در سالن بصیرت سپاه گلپایگان برگزار شد، بیان کرد: ورزش راهی برای معرفی فرهنگ، اقتصاد و سیاست کشور به جهان است.

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان(ع) استان اصفهان با اشاره به اینکه ورزش می تواند حامی عرصه های مختلف موضوعات در جامعه باشد، اظهار کرد: موضوعاتی چون فرهنگ، آداب و رسوم، اقتصاد، سیاست و تجارت در ورزش تنیده شده است.

وی با بیان اینکه اگر می خواهیم سیاستمون را در جهان به منصه ظهور بگذاریم یکی از راه های اصلی آن ورزش است، گفت: ورزش راهی موثر در شکوفایی اقتصاد و اشاعه فرهنگ داخلی کشور است.

سرهنگ پیمان صفت دغدغه مندی در ورزش را معقوله ی مهمی دانست و افزود: اکنون در اقتصاد ورزش باعث تجارت جهانی و به عنوان یک رسانه در تبلیغات اقتصادی است.

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان(ع) استان اصفهان با بیان رسالت سنگین دست اندرکاران ورزشکر کشور، خاطرنشان کرد: ما نباید خودمان و دیدگاهمان را به کسب سکو و سیستم قهرمانی حرفه ای محصور کنیم.

وی افزود: دیدگاه یک بعدی به ورزش ظلم در حق ورزش است.

ما در بحث فرهنگی ورزش عقب ماندیم

سرهنگ پیمان صفت با اشاره به رنگ باختن بحث فرهنگ ورزشی، تصریح کرد: علی رغم پیشرفت ها و توسعه هایی که در ورزش می بینیم در بحث فرهنگی ورزش هنوز عقب مانده هستیم.

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان(ع) استان اصفهان با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب فرهنگی بوده است، عنوان کرد: چه موضوعاتی از فرهنگمان را توانستیم به وسیله ورزش بسط و اشاعه دهیم؟

وی با اشاره به اینکه متاسفانه نتوانستیم فرهنگ سازی را در ورزش یا حتی در سطح جامعه داشته باشیم، اضافه کرد: آیا غیر از این است که تنها برخی موارد و بزه های منفی اجتماع در ورزش سرایت داده شده است؟

سرهنگ پیمان صفت با نکوداشت حرکت علیرضا کریمی، کشتی گیر پهلوان ایرانی در مقابل رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: این ورزشکار در آوردگاه جهانی بر اساس معیار ها و شاخص های نظام عمل کرد و حاضر به بازی در مقابل رژیم صهیونیستی نشد.

مسئول تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان(ع) استان اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد: اینجاست که می گوییم یکی از راه های پیشرفت سیاست هم می تواند ورزش باشد.

وی همچنین با بیان بازی دو بازیکن فوتبال در مقابل تیم صهیونیستی و جلوگیری و سرکوب برخی پست های کلیدی برای اعتراضاتی که در این باره شد، گفت: برخی اکنون به دنبال طرح و لایحه ای هستند که بتوانند در مقابل رژیم صهیونیستی حاضر شوند و تنها به ورزش دیدگاه مدال آوری دارند که درست نیست.

سرهنگ پیمان صفت با اشاره به اینکه ۳۹ سال از عمر انقلاب گذشت ولی ما در عرصه ورزش چه کردیم، یاداور شد: متاسفانه در آسیب هایی که در ورزش شده است کم کاری و سکوت شده است.

آنچه در فرهنگ ناب اسلامی اهمیت بیشتری از مقام آوردن ورزشی دارد اخلاق پهلوانی و فرهنگ ناب اسلامی است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان گلپایگان در این مراسم با اشاره به اهمیت ورزش و فرهنگ پهلوانی گفت: آنچه در فرهنگ ناب اسلامی اهمیت بیشتری از مقام آوردن ورزشی دارد اخلاق پهلوانی و فرهنگ ناب اسلامی است.

سرهنگ محمود فروزاد عنوان کرد: فعالیت های زیادی در عرصه های مختلف ورزشی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با ظرفیت خوب نیرو های بسیجی، ارزشی و مردمی که دوست دار انقلاب، نظام و کشور هستند، در جای جای انقلاب اسلامی در حال انجام است.

وی فعالیت های ورزشی شهرستان را مورد قبول دانست و تصریح کرد: فعالیت های بسیار خوبی در زمینه ورزش در سطح شهرستان انجام شده و تعامل بسیار خوبی در بدنه ورزش شهرستان بین رده های مختلف وجود دارد که امیدواریم این تعامل به قوت بیشتری پا برجا باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان گلپایگان با تأکید بر حضور همه جانبه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: حضور همه جانبه مردم در عرصه های مختلف انقلاب بزرگ ترین برگ برنده و نقطه قوت نظام بوده و امسال نیز مردم همچون گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پیدا کرده و مشت محکمی بر دهان دشمنان خواهند زد.

درج دیدگاه

بایگانی

مهر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰