• کدخبر: 59667
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۸ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
  • چاپ خبــر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلپایگان

تعزیه شهادت حضرت زهرا (س) در سالن اندیشه گلپایگان برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلپایگان گفت: دو مجلس شبیه خوانی غصب فدک و شهادت ایشان از ۳۰ بهمن به مدت دو شب در تالار اندیشه اجرا خواهد شد.

به گزارش دیار عالمان، سعید ضابطی در گفت و گو با خبرنگار دیار عالمان، با گرامیداشت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بیان کرد: مراسم شبیه خوانی صدیقه کبری(س) به مدت دو شب در تالار اندیشه شهرستان گلپایگان اجرا خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلپایگان با اعلام این خبر، مطرح کرد : مراسم شبیه خوانی بانوی بزرگوار اسلام در دو مجلس شبیه خوانی غصب فدک و شهادت ایشان ، درتالار اندیشه اداره ارشاد به نمایش گذاشته می شود .

ضابطی با بیان این که تعزیه خود نوعی نمایش مذهبی و سنتی است، عنوان کرد: تعزیه وقایع و احساسات دینی و مذهبی و وقایع تلخ ائمه معصومین (ع) و اهل بیت پیامبر (ص) را به صورت نمایش برای مخاطبین اجرا می نماید و تاثیرگذاری بیشتر و بهتری بر مخاطبین دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این مراسم به همت انجمن نمایش شهرستان و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، با تعداد ١۵ تعزیه خوان از ٣٠ بهمن ماه به مدت دو شب بعد از نماز مغرب و عشاء اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه

بایگانی

آذر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 12
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰