• کدخبر: 59808
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۰۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۷
  • چاپ خبــر
دبیر کنگره مجاهد بی نشان و ۳۷۲ شهید گلپایگان خبر داد:

کنگره مجاهد بی نشان و ۳۷۲ شهید شهرستان دهم اسفند ماه در گلپایگان برگزار می‌شود

دبیر کنگره مجاهد بی نشان و ۳۷۲ شهید گلپایگان گفت: کنگره مجاهد بی نشان و ۳۷۲ شهید والا مقام شهرستان گلپایگان دهم اسفند ماه هم زمان با نماز مغرب و عشاء در امامزاده ۱۷ تن گلپایگان و با سخنرانی امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی برگزار می‌شود.

به گزارش دیار عالمان؛ محمد اسماعیل علیشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار دیار عالمان اظهار کرد: کنگره حضرت آیت الله صدوق گلپایگانی مجتهد بی نشان و ۳۷۲ شهید والا مقام شهرستان گلپایگان پس از وقفه ای چند ساله، دهم اسفند ماه سال جاری مصادف با سالروز وفات حضرت ام البنین (س) که در تقویم رسمی کشور روز تکریم همسران و مادران شهدا نام گرفته، برگزار می‌شود.

دبیر کنگره مجاهد بی نشان و ۳۷۲ شهید گلپایگان با اشاره به اینکه آیت الله صدوق از شهدای نهضت حضرت امام خمینی (ره) و جزء اولین شهدای نهضت اسلامی بوده، عنوان کرد: ایشان شاگرد علمای بزرگی همچون آیت الله بروجردی و آیت الله گلپایگانی و از اولین افرادی است که پس از رحلت آیت الله بروجردی، امام راحل او را به عنوان مجتهد اعلم و جانشین شایسته و خلفی برای ایشان معرفی کردند.

وی با تأکید بر لزوم زنده نگاه داشتن یاد شهدا، تصریح کرد: امروز دشمنان داخلی و خارجی با اشاعه برنامه‌های ضد فرهنگی خود به دنبال ایجاد نابسامانی فرهنگی در جامعه هستند و بر ما واجب است با یادآوری خاطرات شهدا و پرداختن به این مهم اثرات حرکت های ضد فرهنگی دشمن را خنثی کنیم.

علیشاهی به بیان جزئیاتی از دیدار اعضای ستاد این کنگره با مقام معظم رهبری در ۱۶ بهمن ماه پرداخت و گفت: حضرت امام خامنه‌ای در این دیدار بیانات بسیار مهمی ایراد فرمودند که برنامه ریزی شده فرمایشات ایشان در زمان برگزاری کنگره پخش شود.

دبیر کنگره مجاهد بی نشان و ۳۷۲ شهید گلپایگان اضافه کرد: مقام معظم رهبری، گلپایگان را از دیرباز به خصوص ۱۵۰ سال اخیر شهری عالم و مجتهد پرور دانسته و از شهادت به عنوان یک معامله تاجرانه با خدا یاد کردند.

وی اظهار کرد: کنگره مجاهد بی نشان و ۳۷۲ شهید والا مقام شهرستان گلپایگان دهم اسفند ماه، هم زمان با نماز مغرب و عشاء در امامزاده ۱۷ تن گلپایگان و با سخنرانی امام جمعه موقت تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی برگزار می‌شود.

علیشاهی افزود: تجلیل از تعدادی از خانواده های شهدا و به خصوص فرزندان شهید صدوق از برنامه‌های در نظر گرفته شده در این کنگره است.

شهید صدوق گلپایگانی متولد سال ۱۳۰۳ از روستای تیکن گلپایگان از اولین شهدای نهضت اسلامی است که در سن ۳۷ سالگی توسط ساواک دستگیر و در چهارم آبان ماه سال ۱۳۴۰ زیر شکنجه های ساواک به شهادت رسید و ساواک که حتی از جنازه ایشان رعب و وحشت داشت، آن را به خانواده وی تحویل نداد.

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

آبان ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰