• کدخبر: 59811
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۸
  • چاپ خبــر
قهرمان دوچرخه سواری و مربی این رشته:

تجلیل از بهترین بانوی دوچرخه سوار کشور/بانوان ما در رشته دوچرخه سواری در سال های گذشته حتی به آخر خط نمی رسیدند

قهرمان دوچرخه سواری و مربی این رشته، گفت: سیاحیان مقتدرانه در هوای گرم میانمار با پوشش اسلامی و هوای شرجی ۷۰ درجه توانست به مقام ششم این مسابقات برسد که در کارنامه بانوان ما در این رشته بی سابقه بوده است.

به گزارش دیار عالمان، حسین ناطقی در گفت و گو با خبرنگار دیار عالمان، در حاشیه مراسم تجلیل از ساجده سیاحیان مقام ششم دوچرخه سواری بانوان در آسیا، با بیان اینکه بانوان ما در رشته دوچرخه سواری در سال های گذشته حتی به آخر خط نمی رسیدند و قادر به تمام کردن مسافت ۲۲ کیلومتر نبودند، عنوان کرد: سیاحیان مقتدرانه در هوای گرم میانمار با پوشش اسلامی و هوای شرجی ۷۰ درجه توانست به مقام ششم این مسابقات برسد که در کارنامه بانوان ما در این رشته بی سابقه بوده است.

قهرمان دوچرخه سواری و مربی این رشته با اشاره به مشکلات تجهیزات و نبود تجربه برای سیاحیان در این مسابقات، تصریح کرد: این بانوی دوچرخه سوار در مسابقات در بخش جاده توانست به تنهایی با دوچرخه سواران کشورهای قزاقستان، ژاپن و … که با تیم کامل آمده بودند، بجنگد و به مقام ششم برسد.

وی با بیان اینکه این بانو اولین تجربه مسابقات آسیایی را داشت، خاطرنشان کرد: رقیبان سیاحیان در سال گذشته چیزی حدود سی مسابقه تدارکاتی را پشت سرگذاشته و با تجهیزات و تجربه کامل در این مسابقات شرکت کردند.

ناطقی با اشاره به اینکه این بانوی دوچرخه سوار تنها یک سال است که دوچرخه سواری را شروع کرده است، بیان کرد: واقعا از نظر ما مقام کسب شده با شرایط موجود با طلا برابر بود.

قهرمان دوچرخه سواری و مربی این رشته با بیان اینکه افتخار افرینی این بانو با حجاب کامل اسلامی و شئونات  اسلامی نظر آسیا و کشور را نسبت به دوچرخه سواری بانوان ما تغییر داد، افزود: سیاحیان طی این یک سال توانست قهرمان ایران شود و به اردوهای تیم ملی راه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه تمرینات این بانو باید برای سال آینده به ۳۰ هزار کیلومتر برای کسب قهرمانی آسیا برسد، گفت: دوچرخه سواری ورزشی تجهیزات محور است که باید مسئولان شهرستان با همت بستر را برای افتخار آفرینی های آتی سیاحیان فراهم کنند.

برنامه ریزی بیشتر بر روی پارک بانوان را برخود لازم می بینم

مسئول کمیته فرهنگی ورزشی، شورای شهر، گفت: افتخار آفرینی این بانو در شرایط سخت برای ما بسیار حائز اهمیت است.

طاهره خوشنویسان در گفت و گو با خبرنگار ما، تصریح کرد: برنامه ریزی بیشتر بر روی پارک بانوان، برای ایجاد بستر لازم برای شکوفایی بانوان در رشته های این چنینی را برخود لازم میبینم.

وی با اشاره به شرایط یک کشور اسلامی و شهری با سبقه دینی گلپایگان، خاطرنشان کرد: قهرمانان ما با توجه به مسائل اخلاقی، رفتاری، و خصوصا بانوان در امر حجاب همواره در عرصه های گوناگون افتخار آفرین بودند.

مسئول کمیته فرهنگی ورزشی، شورای شهر، اضافه کرد: وظیفه ما است که فضایی برای بانوان فراهم کنیم که بتوانند در این بستر به مقامات بالاتر دست یابند.

نویسنده

نوشته شده توسط شیعه در اسفند ۹ام, ۱۳۹۶

پیامبر لعنت فرموده زنان امتش را که سوار بر زین میشوند ما هم لعنت میکنیم به تبع رسول الله صلی الله علیه و اله
منبع جلد ۵ منتخب الاثر فی الامام الثانی عشر.

درج دیدگاه

بایگانی

مهر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰