• کدخبر: 59876
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۴۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
  • چاپ خبــر
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان

برگزاری آزمون سراسری قرآن و ترجمه و مفاهیم/ تعداد ثبت نام کنندگان در گلپایگان ۴۰۰ نفر بود

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان باید حداقل از نمره ۱۰۰ نمره ۷۰ را برای قبولی کسب کنند، گفت : تعداد ثبت نام کنندگان در شهرستان گلپایگان ۳۹۹ نفر بودند.

به گزارش دیار عالمان؛حجت الاسلام مهدی طاهری رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان در حاشیه آزمون سراسری قرآن، ترجمه و مفاهیم که صبح امروز در حسینیه ناصر ابن علی آستانه هفده تن گلپایگان تشکیل شد، اظهار کرد: این آزمون در رشته های مفاهیم و حفظ قرآن کریم برگزار شد.

وی عنوان کرد: این برنامه در رشته های مفاهیم قرآن( مفاهیم متوسط سطح یک و دو وسه ) و همچنین حفظ قرآن در جزء های مختلف برگزار شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه این مسابقات به صورت سراسری و در کل کشور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این آزمون هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی برگزار می شود و کسانی که حافظ قرآن هستند بعد از این که در آزمون کتبی رتبه کسب کنند به صورت شفاهی نیز امتحان می دهند.

طاهری اضافه کرد: جزء هایی مانند جزء سه، پنج، ده و پانزده در این آزمون فقط به صورت کتبی برگزار می شود و قبولی آنها سال آینده از طریق اداره اوقاف و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت مشترک اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت کنندگان باید حداقل از نمره ۱۰۰ نمره ۷۰ را برای قبولی کسب کنند، گفت : تعداد ثبت نام کنندگان در شهرستان گلپایگان ۳۹۹ نفر بودند اما تعداد شرکت کنندگان کمتر شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان، بیان کرد : کل موسسات قرآنی و مراکز فرهنگی- قرانی اوقاف که در طول سال برنامه داشتند و کل مراکز قرآنی شهرستان زیر نظر اداره ارشاد و اوقاف و اداره تبلیغات شرکت کردند.

طاهری در خاتمه با بیان اینکه این برنامه در سال های گذشته به صورت جداگانه برگزار می شد ولی امسال به صورت مشترک برگزار شد، خاطرنشان کرد: این آزمون به این شیوه با کیفیت بهتر نسبت به سال های گذشته برگزار شد.

این آزمون شانزدهمین آزمون و اولین آزمون مشترک قرآن با اداره اوقاف بوده است

سعید ضابطی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گلپایگان و رییس ستاد آزمون شهرستان گلپایگان نیز در خصوص برگزاری این آزمون گفت: این آزمون که سال های گذشته جداگانه برگزار می شده است امسال به صورت مشترک با اداره اوقاف و امور خیریه انجام شده است.

رییس ستاد آزمون قرآن شهرستان گلپایگان ادامه داد: ثبت نام آزمون های قرآنی به صورت اینترنتی بوده است، و برای ثبت نام در این آزمون به صورت انفرادی یا از طریق موسسات قرآنی می توان اقدام کرد و کارت ورود به جلسه نیز به صورت اینترنتی می باشد.

ضابطی با اشاره به اینکه ثبت نام در آزمون از دی ماه صورت گرفته، تصریح کرد: این آزمون شانزدهمین آزمون و اولین آزمون مشترک قرآن با اداره اوقاف بوده است.

قرآن کریم نور است اما کسی را هدایت می کند که ارزش قران را بفهمد

آیت الله سید علی طهماسبی با بیان اینکه قرآن کریم کتاب زندگی و تربیت انسانی و طی مسیر انسانیت می باشد، اظهار کرد: قرآن کریم نور است اما کسی را هدایت می کند که ارزش قران را بفهمد و به تعبیر قرآن، اهل تقوا و پرهیزکاری باشد.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه برای بهره وری از قرآن کریم باید اهل تقوا شده و حدود الهی را رعایت کرد، تصریح کرد: باید خدا ترس باشیم و در مسیر زندگی اهل احتیاط باشیم.

وی با اشاره به اینکه تقوا یعنی اینکه انسان نسبت به کردار خود، احتیاط و مراقبت کند، تصریح کرد: کسی که اهل دین و تقوا باشد قرآن کریم او را هدایت خواهد کرد.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه تقوا پیشگی نشانه تصمیم بر استفاده از معارف قرآن است، خاطرنشان کرد: کسی که اهل تقوا است می خواهد اعلام کند من از معارف بلند قرآن می خواهم استفاده کنم زیرا قرآن بما درس زندگی را می آموزد و کتاب تربیت می باشد.

امام جمعه گلپایگان با عنوان اینکه قرآن برای این نیست که تلاوت کنیم و ثواب کنیم، مطرح کرد: قرآن برای این است که ما آن را راهنمای خود در مسیر زندگی قرار دهیم.

خطیب جمعه گلپایگان،افزود: درس هایی که به مردان و زنان در این کتاب آسمانی داده می شود اگر انسان این درس ها را برگیرد می تواند سعادت دنیا و آخرت را برای خود تامین نماید.

امام جمعه گلپایگان با عنوان اینکه این هدایت خاصه الهی است که نصیب شما شده است، اظهار کرد: برخی هدایت های الهی هدایت خاصه است و هدایت عام را برای همه دارد اما خداوند دست یک عده را می گیرد و هدایت خاصه را نصیب او می کند.


خبرنگار: مریم محمدی

درج دیدگاه

بایگانی

شهریور ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱