• کدخبر: 59895
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۳ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
  • چاپ خبــر
امام جمعه موقت تهران

اگر دفاع مقدس نبود،امروز انقلاب اسلامی، نماد اقتدار امت اسلام نبود

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز حزب الله مقاومت اسلامی، جبهه مقاومت در عراق، لبنان، سوریه، یمن، بحرین، فلسطین و سراسر دنیا در برابر کفر ایستادگی می کنند و این نشات گرفته از دفاع مقدس ما بود، گفت: هر لحظه پیروزی جدیدی به دست می اید و سنگری فتح می شود و این پیام روشن قران برای ایستادگی در مقابل کفر است.

به گزارش دیار عالمان، حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی در کنگره شهید آیت الله محمدصادق صدوق گلپایگانی (مجتهد بی نشان) و ۳۷۲ شهید شهرستان گلپایگان که در امامزاده ناصرابن علی شامگاه دیشب برگزار شد، اظهار کرد: اگر دفاع مقدس نبود،امروز انقلاب اسلامی، نماد اقتدار امت اسلام نبود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز حزب الله مقاومت اسلامی، جبهه مقاومت در عراق، لبنان، سوریه، یمن، بحرین، فلسطین و سراسر دنیا در برابر کفر ایستادگی می کنند و این نشات گرفته از دفاع مقدس ما بود، گفت: هر لحظه پیروزی جدیدی به دست می اید و سنگری فتح می شود و این پیام روشن قران برای ایستادگی در مقابل کفر است.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس یک تهاجم دنیای استکبار در برابر نهال انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: هشت سال تهاجم دشمن، تهدیدها و فشارها، جریان نفاق داخلی و … دفاع مقدس را به نماد عظمت و بالندگی جمهوری اسلامی مبدل کرد.

حجت الاسلام ابوترابی با مورد خطاب قرار دادن، حوزویان، دانشجویان، جوانان و مسئولان، خاطرنشان کرد: تمام دغدغه رهبر معظم انقلاب بر تفسیر این پیام الهی در حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ملت ایران و اسلام است که اگر شما با قدرت در برابر ستم گران بایستید، مطمان باشید پیروزی از آن شماست.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: مبادا فشارها و تنگناها در عزم شما خللی وارد کند و احساس ضعفی کنید و تسلیم ظلم شوید.

وی با بیان اینکه شهدا  و انقلاب اسلامی ترجمه روشن قرآن کریم هستند، گفت: شهدا در برابر فانتوم ها، میراژها، دلارهای نفتی عرب  و همه دنیای کفر، ایستادند و کمترین سستی نداشتند.

حجت الاسلام ابوترابی در ادامه به شخصیت والای شهید صدوق به عنوان شهدای پیشتاز این انقلاب اشاره کرد و یاداور شد: ذات اقدس خداوند هر کالایی را نمی خرد و شیخ صدوق شاگرد مدرسه دین بود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با بیان جایگاه و نقش ایمان و عمل صالح برای تداوم راه شهدا و انقلاب اسلامی، تصریح کرد: دختران و مادران بدانند حجاب و چادر مشکی تداوم راه شهداست.

وی با اشاره به اینکه باید خانه ها را به نور ایمان و تقوا، مهر و دوستی نسبت به فرزندان نورانی کرد، بیان کرد: این خانه ها هستند که در قلب آن جوانان برومند تربیت می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوطالبی با بیان اینکه محل کار، صندلی و … باید به نور و عمل صالح و خدمت به بندگان خدا نورانی شود، عنوان کرد: این راه تداوم دهنده راه شهداست و ما امروز بیش از هر زمانی نیاز داریم جامعه ما به بوی ایمان و اخلاق و خدمت به بندگان مزین شود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به جایگاه گلپایگان به عنوان شهرستانی است که علما و بزرگان دینی مهمی از آن برخاسته و در هدایت جامعه اسلامی نقش بسزایی داشته، گفت:آیت الله سید جمال گلپایگانی، آیت  الله العظمی سید محمدرضا گلپایگانی و دیگر آیات عظام حاج علی صافی گلپایگانی و حاج شیخ لطف الله صافی که همگی از این دیار بوده، مشعل های پر فروغی برای هدایت جامعه اسلامی بوده و هستند و در سایه قلم این بزرگان دینی، شخصیت های برجسته ای تربیت و به مقام شهادت نائل شدند.

درج دیدگاه

بایگانی

اردیبهشت ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« فروردین    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱