• کدخبر: 59909
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
  • چاپ خبــر
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب:

امام(ره) موقوفات را احیا کرد/ تشیع به برکت امامزادگان در این کشور مستقر شد

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، با بیان اینکه رضاخان در نابود کردن موقوفات نقش زیادی داشت اما امام(ره) موقوفات را احیا کرد، گفت: وقف و رقبات پشتوانه محکم و قوی مسائل مذهبی بود و رضاخان با اصل و اساس دین مشکل داشت.

به گزارش دیار عالمان؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی در آیین افتتاح ۱۵ واحد مسکونی اوقاف در گلپایگان که امروز برگزار شد، اظهار کرد: امام اوقاف و موقوفات را احیا کرد.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، با بیان اینکه نقشی که رضاخان در نابود کردن موقوفات داشت، هیچ کسی نداشت، گفت: موقوفات و رقبات پشتوانه محکم و قوی مسائل مذهبی بود و رضاخان با اصل و اساس دین مخالف بود.

وی با اشاره به اینکه رضا خان با هرکسی یا چیزی که برای دین کار می کرد مخالف بود، عنوان کرد:  سالهای آخر عمر کثیف این فرد مردم جرأت نداشتند دسته های سینه زنی و روضه خوانی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با بیان اینکه یکی از خیانت های بزرگ او نابود کردن موقوفات بود، یاداور شد: اصلاحات ارضی یکی از اصولی بود که در آن دستور داد رقبات و موقوفات به مالکیت کشاورزان درآید و همین کار حتی در شهر گلپایگان صورت گرفت تا اصل موقوفات نابود شود.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، افزود: امام دستور داد که تمام اسنادی که دلالت بر مالکیت کشاورزان دارد باطل شود و باید موقوفه ها بازگردد.

وی با اشاره به اینکه نسل جوان باید بداند این سلسله خبیث چه بر سر کشور اورد، عنوان کرد: ۴۰ هزار مستشار امریکایی در آن دوره در کشور وجود داشت که حقوق های کلان می گرفتند و استوارهای امریکایی بر مقامات عالی رتبه ما فرماندهی می کردند.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی با بیان اینکه رضاخان می خواست  حجاب را نابود کند ولی موفق نشد، یادآور شد: زمانی بود که در شهر خود ما گلپایگان ماموری با کشیدن چادر زنان از سرشان برای خود لحاف برای کرسی درست می کرد.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، اضافه کرد: اعتقادت مردم در عمق جان مردم است و ریشه در نهاد وجودی مردم دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان اوقاف، یکی از نهادهایی است که تاکنون موفق و پویا بوده است، گفت: اگر دین و مذهب ما تشیع است به برکت وجود امامزادگان است و در طبرستان (گیلان، مازندران، گلستان) امامزادگان بدون هیچ نظامی گری و تبلیغ مردم را به مذهب تشیع دعوت کردند.

انتهای پیام/ پ

نویسنده

نوشته شده توسط رهبری در اسفند ۱۴ام, ۱۳۹۶

پس چرا حسینیه خان گلپایگان که توسط رضاخان به مدرسه تبدیل شد را احیا نمیکنید؟
مدرسه امام خمینی فعلی و فردوسی سابق تماما حسینیه بوده است بلکه بخشی از خیابان هم جز ان بوده است این حسینیه و مدرسه علمیه گلپایگان که به جای مخابرات و فلکه ۱۷ شهریور فعلی بوده توسط عباس خان گلپایگانی وقف و بنا گردیده است و وقفیات زیادی نیز هنوز دارد در بازار و غیره برای اذاره مدرسه اما امروز با اینکه خود اقای محمدی هم مطلع است که اینجا حسینیه بوده کاری نمیکنند شاید برخی مردم هم با حسینیه مخالف باشند اما چرا از ملک امام حسین بذل و بخشش میکنند اگر خیلی دوستار علمی یه ملک یا خانه خودت را مدرسه کن به جای حسینیه حضرت ابعبدالله الحسین که قطعا خیانت به آن مورد لعن و نفرین خواهد بود.

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰