• کدخبر: 59919
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۴۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
  • چاپ خبــر
نماینده ولی فقیه و ریاست اوقاف و امور خیریه کشور

در مدت ۸ سال گذشته به اندازه ۳۰ سال در بقاع متبرکه ساخت و ساز شده است

نماینده ولی فقیه و ریاست اوقاف و امور خیریه کشور، گفت: همه موقوفات که صد در صد در اختیار ماست و مدیریت می کنیم، بصورت فعال و با قدرت و با صلابت پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش دیار عالمان، حجت الاسلام والمسلمین محمدی در مراسم افتتاح ۱۵ واحد مسکونی موقوفه حاج حسن شهریاری که امروز در این ساختمان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از سرمایه های مهم کشور موقوفات و بقاع متبرکه هستند.

نماینده ولی فقیه و ریاست اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه اوقاف سه ماموریت اصلی را دنبال می کند، گفت: ترویج قرآن، مدیریت امامزادگان و بقاع متبرکه، موقوفات از جمله ماموریت ها و وظایف اوقاف است.

وی با بیان اینکه، مسابقات قران، آموزش قران، قرائت و تلاوت و حفظ قران در این مجموعه پیگیری می شود، عنوان کرد: دانشگاه علوم قرانی اکنون بیش از ۵ هزار دانشجو در حال تحصیل دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با اشاره به اینکه ماموریت دوم اوقاف مدیریت امامزادگان و بقاع متبرکه می باشد، تصریح کرد: درسراسر کشور بیش از ۸ هزار بقعه وجود دارد که برخی از آنها از علما و بزرگان و مشاهیر می باشند.

نماینده ولی فقیه و ریاست اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه ماموریت سوم، اداره اوقاف موقوفات در سراسر کشور می باشد، اضافه کرد: همه موقوفات که صد در صد در اختیار ماست و مدیریت می کنیم، بصورت فعال و با قدرت و با صلابت پیگیری خواهیم کرد.

وی با اشاره به این مطلب که هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم، بیان کرد: مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور یکی از سازمان هایی که با برنامه تبدیل به یک سازمان پویا و فعال شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با  بیان اینکه از اول انقلاب تا پایان سال ۸۸ حدود ۴ میلیون و ۴۰۰ متر مربع ساخت و ساز در امامزادگان داشتیم، مطرح کرد: سال ۸۹ تا پایان ۹۵، شش میلیون و پانصد هزار متر مربع ساخت و ساز بوده که در مدت حدود ۸ سال به اندازه ۳۰ سال کار شده است و این از عنایات اهل بیت و کمک هایی مردم و تلاش مسئولان است.

نماینده ولی فقیه و ریاست اوقاف و امور خیریه کشور، با اشاره به موقوفه حاج حسن شهریاری، خاطر نشان کرد: این موقوفه در شهر گلپایگان برای حوزه علمیه و طلاب با حمایت های محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری ساخته و با حضور ایشان افتتاح شد.

وی افزود: این موقوفه مورد بهره برداری حوزه های علمیه و طلاب قرار خواهد گرفت و در خدمت اسلام و قرآن و اهل بیت خواهد بود .

حجت الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه موقوفات کشور از اماناتی است که در اختیار همه ما قرار دارد، تصریح کرد: باید دست به دست هم دهیم و حق این امانت الهی را ادا کنیم.

نماینده ولی فقیه و ریاست اوقاف و امور خیریه کشور، با عنوان اینکه بخشی از این کار صورت گرفته اما هنوز حق بخشی از موقوفات را ادا نمی کنیم، تصریح کرد: باید در پیشگاه خدا پاسخگو باشیم، واقفین این کار را انجام دادند تا از سرمایه آنها در مملکت خدمت شود .

وی گفت: اصحاب رسانه می توانند در این جهت عالمانه و هنرمندانه اطلاع رسانی کنند و افکار عمومی را در این جهت هدایت نمایند .

حجت الاسلام والمسلمین محمدی، افزود: ادای نیت واقف و انجام آن شرعا واجب است و وظیفه داریم نسبت به این موضوع توجه و عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه و ریاست اوقاف و امور خیریه کشور، خاطرنشان کرد: ساخت و ساز موقوفه حاج حسن شهریاری توسط حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با هزینه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان انجام شده است.

وی در خاتمه در خصوص وقف قسمتی از زمین فرودگاه امام خمینی، برای امامزادگان گلپایگان، بیان کرد: این امر یکی از وظایف ما است که حتما کمک خواهیم کرد و این مورد در محاکم قضایی در دست اقدام و پیگیری می باشد.

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰