• کدخبر: 59923
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۴۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
  • چاپ خبــر

موقوفه حاج حسن شهریاری با هزینه بیش از ۲ میلیارد، افتتاح شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان گفت: حدود قیمت زمین و ساختمان قبلی و هزینه هایی که شده بیش از ۲ میلیارد است که در پنج واحد سه طبقه بوده و تعداد رقبات آن ۱۱۷ رقبه است.

به گزارش دیار عالمان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی طاهری در مراسم افتتاح ۱۵ واحد مسکونی موقوفه حاج حسن شهریاری که ظهر امروز با  حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، اظهار کرد : وقف درامد پایدار و یک احسان ماندگار و همیشگی است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان با بیان اینکه زمانی که بودجه مردم و دولت نباشد، ائمه تمهیداتی اندیشیده اند که با آن کارهای فرهنگی را وقف متقبل شود، ادامه داد: این ویژگی وقف و درآمد پایدار و احسان ماندگار است.

وی در ادامه بیان کرد: این موقوفه در پنج واحد سه طبقه بوده و تعداد رقبات آن ۱۱۷ رقبه است.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری، گفت : مقداری از این موقوفه به عنوان پذیره به مردم واگذار شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه ۱۲ سال پیش حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه سفت کاری انجام شده است و حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی خیری بودند که نازک کاری این مسکن ها را به عهده گرفتند، عنوان کرد: نه واحد به ایشان به عنوان خیر می رسد که وقف حوزه علمیه می کنند و شش واحد به اضافه زمین موقوفه مربوط به اوقاف است .

وی، تصریح کرد: حدود قیمت زمین و ساختمان قبلی و هزینه هایی که شده بیش از ۲ میلیارد است.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری، خاطرنشان کرد: شش واحد مربوط به موقوفه حاج حسن شهریاری با نیت روضه خوانی و کل زمین حدود ۹۰۰ متر مربع است.

 
انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه